پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره ایروانی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ ویژه

تعداد بازدید ۶۳

حدود ۲۵روزه بنجامین آمستل خریدم برگها لک قهوه‌ای میزنه وکم کم زرد وخشک میشه ومیریزه . ۱ . چون ریشه ها از گلدون بیرون زده بود تو یه گلدون بزرگتر کردم وآبیاری کردم بعد چند روز کرم‌های خیلی ریز سفیدی روی خاکش دیده شد ۲ . نور : پنجره جنوبی وبسیار روشن ۳ . آبیاری دوم :بعد از اینکه ۶تا۷سانت خاک خشک شد

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۰۵:۵۹:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید از چه خاکی استفاده کردید؟ و وضعیت تهویه ی محیط به چه صورت است؟

۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۰۷:۰۷

زهره ایروانی

خاک آماده مخصوص گلهای آپارتمانی خریدم داخل گیاه خاک کوکو پیت و پرلیت دیده میشد فروشنده گفت از بهترینهاس چون آفات زدایی هم شده .

۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۲۲:۵۳

زهره ایروانی

تهویه فکر کنم خوبه چون سالن بزرگِ و درب روبه حیاط داره و در طول روزبارها باز وبسته میشه. هوای شهرستان ما خشک برا همین روزانه حدود دو تا سه ساعت بخور سرد روشن میکنم .

۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۲۹:۴۱

کارشناس شماره ۱

فیکوس ها به خاکی با بافت متوسط نیاز دارند . کوکوپیت و پرلیت هم باعث بیش از حد سبک شدن خاک میشود و هم اینکه چون کوکوپیت آب زیادی را در خود نگه میدارد میتواند برای فیکوس ها مشکل ساز شود . گلدان را به محیطی با تهویه ی بسیار عالی و نور ملایمتر منتقل کنید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. اگر گلدان عمق اش زیاد است بهتر است حداقل یک سوم خاک نسبتا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید و گیاه را در این فصل سیراب کنید. برگهای زرد و ریخته شده را از روی سطح خاک بردارید. اگر روی سطح خاک سنگریزه یا پوکه یا مانند آن ریخته اید آنها را از روی سطح خاک بردارید. اگر تعداد کرمها زیاد است و زنده هستند میتوانید از سم دیازینون استفاده کنید سمپاشی را در داخل منزل انجام ندهید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۳۵:۱۷

زهره ایروانی

درضمن ته گلدان رو پوکه معدنی ریختم و روزی یکبار هم غبار پاشی کردم داخل آب برا غبار پاشی ضد استرس ریختم تقریبا (۵قطره در یک لیوان آب)

۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۳۴:۲۰

کارشناس شماره ۱

فعلا از هیچ نوع کود یا ضد شوک یا هورمون ی استفاده نکنید.

۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۳۶:۰۰

زهره ایروانی

با توجه به اینکه هوای محل ما خشکِ بخور سرد و غبار پاشی رو ادامه بدم؟ با توجه به عکس برگها قارچ یا آفت نشده که نیازبه قارچ کش داشته باشه؟

۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۴۰:۴۹

زهره ایروانی

از پاسخگویی شما سپاسگزارم لطف کنید درباره غبار پاشی و بخور سرد هم راهنمایی بفرمایید . و اینکه برگها یکدست سبز نباشه و زیباتر باشه راهی هست باید چیکار کرد؟ تو گلخونه بعصی برگهای آمستل به قرمزی میزنه ولی این همش سبزِ

۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۵۲:۴۱

کارشناس شماره ۱

استفاده از بخور سرد، چندان مناسب نیست و خود باعث شیوع بیماری و آسیب میشود . اما غبارپاشی و یا حتی حمام گیاه ، در فصول گرم برای گیاه بسیار مفید است البته در صورتی که گیاه سالم و عاری از بیماری قارچی باشد . فعلا نیازی به استفاده از قارچ کش نیست چون اگر شرایط محیطی بهبود پیدا نکند و رطوبت و آبیاری کنترل نشود ، استفاده از قارچ کش موثر نخواهد بود.

۱۴۰۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۱۵:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@