پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محدثه ناصری

تعداد سوال: ۶

نحوه آبیاری کاکتوس ها ویژه

تعداد بازدید ۸۹

سلام ،من تعدادی کاکتوس خریداری کردم ،اما نحوه آبیاریشون رو نمیدونم ،مثلا هر چند روز یکبار بهشون آب بدم ،و به چه میزان بهشون آب بدم مثلا یک لیوان ،نصف لیوان ،یا در حدی بدم که آب از زیر گلدون خارج بشه .عکساشون رو هم براتون میفرستم .

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۱۵:۴۳:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر. آبیاری در این فصل به اینصورت باید انجام شود . اجازه دهید خاک گلدان تا نیمه کاملا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید به اندازه ای که چند قطره آب از ته گلدان خارج شود . کاکتوسها با نور زیاد نیاز دارند و اگر نور محیط کافی نباشد بصورت علفی رشد کرده و به مرور ضعیف میشوند .

۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۲۲:۱۷:۳۴

محدثه ناصری

من دوتا آگلونما و یک برگ انجیری هم خریدم امکانش هست نحوه آبیاری این گیاهان رو هم بفرمایید ؟چه مقدار و چه زمان؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۲۲:۴۷:۵۷

محدثه ناصری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۲۲:۴۹:۳۶

محدثه ناصری

برای تهویه آیا شب ها هم بایستی درب پنجره رو باز بگذاریم علاوه بر روزها ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۲۲:۵۳:۱۶

محدثه ناصری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۲۲:۵۶:۰۷

محدثه ناصری

تصویر ارسال نمیشن ،امکانش هست در جای دیگر بفرستم ،شمارتون رو ارسال میکنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۱:۰۳

محدثه ناصری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۱:۵۲

محدثه ناصری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۲:۳۴

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسال نشده لطفا دوباره تلاش کنید

۱۴۰۳-۰۱-۲۲ ۲۱:۰۳:۲۲

کارشناس شماره ۱

برگ انجیری نسبت به آگلونما به رطوبت و آبیاری بیشتری نیاز دارد . وقتی خاک گلدان نسبتا خشک بود گیاه را کاملا سیراب کنید برای رطوبترسانی هم از روش جزیره و اسپری کردن آب روی برگها یا حمام کردن گیاه استفاده کنید . اما در مورد آبیاری آگلونما باید اجازه دهید که خاک ، بیشتر خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید به اندازه ای که چند قطره از ته گلدان خارج شود . هر دو گیاه به محیطی با نور متوسط و تهویه ی خوب نیاز دارند .

۱۴۰۳-۰۱-۲۲ ۲۱:۰۶:۳۰

محدثه ناصری

مثلا باید چه مقدار از خاک آگلونما و برگ انجیری بایستی خشک شود ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۲ ۲۲:۲۱:۵۰

محدثه ناصری

من ۸ بار تلاش کردم که بفرستم ولی نشد...الان تعداد کامنت ها باقی مانده برای من فقط یه دونه مونده واقعا انصاف نیست ....لطفا یه شماره ای بفرستید که بتونم ارسال کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۲ ۲۲:۲۸:۱۰

کارشناس شماره ۱

عکسها را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید تا براتون در سایت بارگزاری کنیم

۱۴۰۳-۰۱-۲۳ ۱۲:۰۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

اجازه دهید یک سوم از خاک گلدان نسبتا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید. اگر گلدان ها عمق زیاد دارند خاک باید بیشتر از یک سوم خشک شود . مقدار آبی که در هر نوبت آبیاری در گلدان میریزید برای آگلونما به اندازه‌ای باشد که چند قطره از ته گلدان خارج شود و برای برگ انجیری به اندازه ای باشد که کاملا آب اضافی از ته گلدان خارج شود .

۱۴۰۳-۰۱-۲۳ ۱۲:۰۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۶ ۱۰:۱۵:۳۸

محدثه ناصری

۱.این دوتا هاوارتیا ،نمیدونم چرا برگهای زیرینش قهوه ای میشه حتی پاجوش هایی هم تازه ایجاد شدن دارن ،قهوه ای میشن ،چیکار کنم؟ ۲. نحوه آبیاری گیاه وسطی (لیتوپس) رو هم میفرمایید ؟ ۳.این گیاه وسطی (لیتوپس ) داره کم کم قسمت های زیرش چروک میشه ،اما قسمت های جدیدتر سفت و سالم هستند، طبیعی هستش ؟،اگر غیر طبیعی است چیکار میتونم براش انجام بدم ؟

۱۴۰۳-۰۱-۲۹ ۱۷:۵۸:۳۶

کارشناس شماره ۱

افراط و تفریط در آبیاری، نوسان دمای محیط و تهویه ی نامناسب محیط، استفاده از خاک نامناسب از عوامل زرد و خشک شدن برگهای هاورتیاست . لیتوپس را زمانی که خاک گلدان تا نیمه خشک بود آبیاری نمایید ، افراط و تفریط در آبیاری موجب پوسیدگی و یا چروک شدن لیتوپس میشود .

۱۴۰۳-۰۱-۲۹ ۲۱:۴۱:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@