پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نازیلا قربانی

تعداد سوال: ۱

وجود لکه های قهوه ای بروی گل یوکا و سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۹

سلام.من ۴ماه گل یوکا هدیه گرفتم.از روز اول بروی برگ ها خال های مشکی وجود داشت.الان مدتی که برگهای زیری زرد شدن و روی برگای جدید حالت خاک سفید وجود داره.(هفته ای یکبار درصورت خشک شدن خاک آبیاری میکنم) گل سانسوریا هم جوانه جدید زده اما لکه بزرگ قهوه ای ایجاد شده

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۴ ۱۳:۴۴:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر محیط از نظر تهویه چه وضعیتی دارد؟

۱۴۰۳-۰۱-۲۴ ۱۹:۵۶:۰۹

نازیلا قربانی

کنار پنجره بعضی اوقات پنجره باز میکنم و دستگاه بخار سرد هم تو محیط خونه بیشتر اوقات روشنه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۴ ۲۰:۱۵:۳۷

کارشناس شماره ۱

استفاده از بخور سرد را متوقف کنید. یوکا دچار قارچ شده اگر تراس دارید گلدان را به تراس و فعلا محیطی نیمسایه منتقل کنید . یوکا گیاهی مناسب فضای آزاد است و به هوای تازه و نور زیاد نیاز دارد . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد.

۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۲۲:۰۵:۴۴

کارشناس شماره ۱

سانسوریا هم بعلت رطوبت زیاد و نوسان دما دچار قارچ شده است . لکه از بین نمیرود میتوانید برای جلوگیری از پیشرفت آن از قارچ کش استفاده کنید. از قارچ کش کاربندازیم بصورت آبیاری و اسپری کردن روی محل آسیب استفاده کنید. سمپاشی را در داخل منزل انجام ندهید. بعد رطوبت را کاهش داده و فقط زمانی آبیاری را انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. از آب همدمای محیط استفاده کنید

۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۲۲:۰۸:۱۷

نازیلا قربانی

ممنون از راهنمایی?? یعنی ازین به بعد یوکا باید تو تراس نگهداری کنم؟ برای یوکا نیازی به استفاده قارچ کش نیست؟ چه مدل قارچ کش برای سانسوریا استفاده کنم؟

۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۲۲:۴۰:۰۰

کارشناس شماره ۱

بله یوکا را در تراس نگه دارید . ابتدا انرا در سایه قراردهید و بعد کم کم آنرا به نور خورشید عادت دهید تا برگها دچار سوختگی نشود . سوکا نیازی به قارچ کش ندارد فقط گرد سفید رنگ را از روی برگها پاک کنید . برای سانسوریا در کامنت قبلی نام سم قارچ کش و طریقه ی مصرف بیان شد

۱۴۰۳-۰۱-۲۶ ۱۰:۲۴:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@