پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پینار ثانی

تعداد سوال: ۱

سوختگی و تیره شدن برگ عبایی ویژه

تعداد بازدید ۴۹۸

سلام خسته نباشید گیاه برگ عبایی با وجود اینکه خاکش و جدید عوض کردم و کود هم بهش دادم بازم داره زرد میشه مثل تصویر ممنون میشم کمک کنید،هفته ای یک بار هم آبیاری میکنم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۰:۳۱:۱۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .این مشکل میتونه در اثر خاک نامناسب و یا آبیاری نادرست و گاهی اوقات دمای نامناسب به وجود اومده آیا خاک گلدونتون کوکوپیت و پرلیته ؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۱:۱۱:۴۷

پینار ثانی

بله فکر میکنم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۱:۲۵:۲۱

پینار ثانی

و اینکه حتی ۲تا پاجوش جدید هم زده بو که زرد شدن

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۲:۰۱:۱۴

کارشناس شماره ۱

کوکوپیت و پرلیت در ترکیب خاک برگ عبایی میتونه به گیاه آسیب بزنه .بهتره خاک گلدان را تعویض کنید و از ترکیب دو قسمت خاکبرگ و یک قسمت خاکباغچه استفاده کنید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۵:۰۲:۴۸

پینار ثانی

آیا محل قرار گیریش مشکلی نداره؟ چون تازه خاک و عوض کردم مجددا بخوام خا ک و عوض کنم مشکل براش پیش نمیاد؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۹:۰۰:۲۷

پینار ثانی

چه کودی مناسب این گیاه هست؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۹:۰۱:۰۸

کارشناس شماره ۱

گیاه برگ عبایی گیاه بسیار مقاومی است و اگر از خاک خوب براش استفاده کنید بدون دردسر به رشد خود ادامه میدهد .سعی کنید مکان نگهداری اش تهویه ی خوبی داشته باشه و اگر محیط تهویه اش خوب نیست زیاد گیاه رو مرطوب نگه ندارید .برای کوددهی میتونید در فصل بهار و تابستان از کود سه بیست هر دو هفته یکبار استفاده کنید .البته الان مهمترین چیز برای این گیاه رفع مشکل هستش .به نظرم بهتره خاک رو تعویض کنید و از ترکیب خاکبرگ و کمی خاکباغچه استفاده کنید .

۱۳۹۹-۰۷-۰۴ ۲۱:۵۹:۵۲

پینار ثانی

ممنون از شمااا ??????

۱۳۹۹-۰۷-۰۴ ۲۲:۰۲:۱۷

پینار ثانی

ممنون از شمااا ??????

۱۳۹۹-۰۷-۰۵ ۱۳:۵۶:۱۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .میتونید اگر مشکل برطرف نشد از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید .

۱۳۹۹-۰۷-۰۴ ۲۲:۱۷:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@