پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه اسکندری

تعداد سوال: ۱

قهوای شدن برگ عبایی ویژه

تعداد بازدید ۳۲

سلام من ۱ سال هست برگ عبایی دارم که چنتا از برگهای بر اثر ابیاری زیاد زرد وخشک شد که اونا رو چیدم چون کم پشت شده بود چند تا شاخه جدید خریدم وبهش اضافه کردم الان بعد از گذشت ۱هفته کل گلدون برگهای به سمت رنگ قهوای رفته گل پهنای برگ

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۱۲:۵۶:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت بوده و آیا در انتهای هر برگ ریشه ی سالم وجود دارد ؟

۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۲۱:۵۷:۱۵

فاطمه اسکندری

بله زمانی که خاک وسط گلدانی رو خارج کردم تا گل جدید رو بکارم روی رزیومها جوانه زیادی دیدم

۱۴۰۳-۰۱-۲۵ ۲۲:۱۶:۳۸

کارشناس شماره ۱

گیاه را از خاک خارج کنید اگر خاک گلدان سفت و سنگین است به آن کمی خاکبرگ اضافه کنید و بافت آنرا متوسط کنید . گلدان را در تراس و در محیطی سایه قرار دهید . از هیچ نوع کود یا مواد شیمیایی استفاده نکنید. بعد از تعویض خاک گیاه را سیراب کنید و از آن به بعد زمانی به گیاه آب دهید که خاک نسبتا خشک شده باشد .

۱۴۰۳-۰۱-۲۶ ۱۰:۲۷:۰۷

فاطمه اسکندری

خاک گیاه روهفته گذشته عوض کردم و از زمانی که آوردمش تو سایه هستش وجاش عوض نشده و سم هم بهش ندادم کارهایی که گفتید قبلا انجام شده

۱۴۰۳-۰۱-۲۶ ۱۳:۵۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

خاکی که در تصویر مشاهده میشود نامناسب است . از چه ترکیب خاکی استفاده کردید ؟

۱۴۰۳-۰۱-۲۶ ۲۳:۴۰:۳۷

فاطمه اسکندری

خاکی بوده که گل فروش برام ترکیب کرده مقدار خاک با خاک برگ وفکر میکنم فوم خورد شده

۱۴۰۳-۰۱-۲۸ ۱۵:۳۴:۰۹

کارشناس شماره ۱

احتمالا منظورتان از فوم ، پرلیت است که برای این گیاه اصلا مناسب نیست .

۱۴۰۳-۰۱-۲۸ ۲۳:۲۴:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@