پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

نازک شدن برگهای سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۶۰۸۰

سلام و عرض ارادت سانسوریای من چند سال بود که رشد خوبی نداشت و در واقع ساقه ها نازک و حالت لوله شدن پیدا کرده بودند. گلدان را عوض کردم و با خاک مخصوصی که بهم گفتند مخصوص سانسوریا است تعویض کردم ولی هیچ تغییری در روند رشد گیاه و پهن شدن آن صورت نگرفته دو گلدان دارم در یکی پاجوشها با فاصله کاشتم و یکی را کاملا فشرده. آیا کار دیگری برای پهن شدن برگها می توان کرد؟ در ضمن یک بار هم سمپاشی کرده ام همانطور که ملاحضه می کنید برگها نازک و یک سوم ابتدایی آنها بعضا لوله ای است

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۲:۲۸:۵۴

نوشین اسدییان

عکس دیگر دو گلدان

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۲:۳۳:۴۱

هانا

تعداد سوال: ۳

سلام دوست عزیز باریک بودن برگ‌های سانسوریا میتونه چند علت داشته باشه. اول هوا خیلی سرد یا گرمه که سانسوریا با جمع کردن برگهاش به وضع موجود اعتراض می‌کنه. دوم اینکه نور خیلی زیاده چون این گیاه به طور کلی به نور زیاد نیاز نداره و نور باید به شکل غیر مستقیم دریافت بشه. این مشکل می‌تواند از آبیاری نامناسب هم اتفاق افتاده باشه. برای آبیاری گیاهان آپارتمانی صبر کنید بین دو آبیاری خاک تا حدی خشک شده باشه امیدوارم مشکلتون حل شده باشه

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۳:۰۹:۴۱

نوشین اسدییان

مثل اینکه عکس ارسال نشده بود

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۳:۱۰:۴۸

نوشین اسدییان

ولی هیچ کدام از این موارد نبوده مکان نه گرم بوده و نه سرد آبیاری هم در مواقع خشکی انجام شده آیا فاصله بین پاجوشها مهم است؟و آیا تاثیری در پهن شدن برگها دارد؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۳:۱۳:۴۳

نوشین اسدییان

لطفا در مورد رنگ برگهای سانسوریا هم توضیح بدهید علت اینکه برگها بر خلاف شکل اصلی که روشن و شفاف است به رنگ کدر پررنگ و یکدست تبدیل می شوند چیست. در واقع بفرمائید رنگ آنها به چه عواملی بستگی دارد؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۴ ۱۳:۴۴:۳۹

نوشین اسدییان

نازک شدن برگهای سانسوریا سلام و عرض ارادت سانسوریای من چند سال بود که رشد خوبی نداشت و در واقع ساقه ها نازک و حالت لوله شدن پیدا کرده بودند. گلدان را عوض کردم و با خاک مخصوصی که بهم گفتند مخصوص سانسوریا است تعویض کردم ولی هیچ تغییری در روند رشد گیاه و پهن شدن آن صورت نگرفته دو گلدان دارم در یکی پاجوشها با فاصله کاشتم و یکی را کاملا فشرده. آیا کار دیگری برای پهن شدن برگها می توان کرد؟ در ضمن یک بار هم سمپاشی کرده ام همانطور که ملاحضه می کنید برگها نازک و یک سوم ابتدایی آنها انجام شده آیا فاصله بین پاجوشها مهم است؟و آیا تاثیری در پهن شدن برگها دارد؟ لطفا در مورد رنگ برگهای سانسوریا هم توضیح بدهید علت اینکه برگها بر خلاف شکل اصلی که روشن و شفاف است به رنگ کدر پررنگ و یکدست تبدیل می شوند چیست. در واقع بفرمائید رنگ آنها به چه عواملی بستگی دارد؟ ملاحضه بفرمائید من هر دو رنگ را دارم چه کنم که کیفیت رنگ و پهنای گیاه زیبا و طبیعی باشد

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۵ ۱۷:۴۴:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لوله ای شدن برگهای سانسوریا میتونه از آبیاری نامنظم بخصوص در فصل رشد باشه . البته گاهی اوقات آفاتی مانند تریپس هم باعث تغییر شکل برگها میشه اما مهمترین عامل نامنظم بودن آبیاری است . علت اینکه برگها ی گیاه پهن نیست و گیاه رشد چندانی ندارد میتواند بعلت سفت و متراکم بودن و یا نامناسب بودن خاک گلدان و البته نور بسیار کم باشد .درست است که سانسوریا گیاهی مقاوم به نور کم است اما در فصل رشد باید در مکانی قرار داده شود که نور کافی به گیاه برسد .اگر گلدان بیش از حد بزرگ باشد گیاه دیر پاجوش میزند و رشد گیاه کم میشود زیرا گیاه در حال ریشه زایی و توسعه ی ریشه است و تمام انرژی خود را صرف اینکار مینماید .میزان رنگ برگها به نور دریافتی بستگی دارد . و تغییرات طیف نوری باعث تغییر رنگ برگها میشود .در سانسوریا های ابلق نور کم باعث میشود حاشیه ی زردرنگ برگها , کمرنگ تر شود .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۷-۰۵ ۲۲:۴۱:۲۶

نوشین اسدییان

سلام و احترام ممنون از توضیحات جامع و کامل میشه بفرمائیدبزرگی گلدان در مورد این دو گلدان که عکس انرا را خدمتتان فرستادم صدق می کند یا خیر و اگر اینطور است آیا بهتر است گلدانها را تعویض کنم؟ در یک گلدان شاخه ها با فاصله کاشته شده اند و یکی متراکم کدام صحیح هست؟ آیا نور آفتاب پشت شیشه برایشان مناسب است یا خیر؟ سپاسگزارم.

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۱۹:۳۳:۴۴

نوشین اسدییان

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۱۹:۳۴:۱۹

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد و ارادت . باتوجه به حجم گیاه, سایز و عمق گلدان مناسبه فقط اینکه سعی کنید هر زمان خاک گلدان پایین رفت و به اصطلاح نشست کرد , دوباره به گلدان خاک اضافه کنید .با فاصله بودن پاجوشها و یا کاشت متراکم آنها , در رشد گیاه و فرم برگها تاثیر چندانی ندارد .پیشنهاد میکنم فعلا گلدان را تعویض نکنید و اجازه بدید گیاه حداقل دو الی سه سال در همین گلدان بماند .تنها کاری که میتوانید برایش انجام بدید کنترل آبیاری و رساندن نور کافی به گیاه است و همچنین اضافه کردن خاک به گلدان (به مرور ) زمانی که گلدان از ریشه های گیاه پر شد , پاجوش زنی شروع میشه , باید کمی صبور باشید . لوله ای و باریک شدن برگها هم با کنترل شرایط به مرور بهتر میشه و تقریبا به زمان زیادی نیاز داره .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۱:۲۷:۲۴

نوشین اسدییان

سپاسگزارم از شما فقط متوجه نشدم جایی که آفتاب می گیرد بگذارم یا خیر یعنی آفتاب پشت شیشه برایش خوب است یا خیر.

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۲:۰۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

نور پشت پنجره و غیر مستقیم براش کافیه

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۲:۳۶:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@