پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Fatemeh nh

تعداد سوال: ۱

لکه های روی برگ بنت قنسول ویژه

تعداد بازدید ۴۴

سلام وقتتون بخیر من حدودا 3 هفته است گل بنت قنسولم رو خریدم ابیاریش رو وقتی خاکش خشک میشه انجام میدم و برای تامین رطوبت از دستگاه بخور سرد استفاده میکنم میخواستم بپرسم فاصله دستگاه از گل باید چقدر باشه ؟ و اینکه من از وقتی گلم رو خریدم روش لکه های سفید و دو رنگ شدن برگ داشت بودهفته اول برگ های گل رو با پارچه نم تمیز کرده بودم این لکه ها افت هستن یا به خاطر اینکه بهشون اب زده بودم هستن؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۰۶ ۱۲:۳۲:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر استفاده از بخور برای این گیاه مناسب نیست و می‌تواند باعث بروز بیماری قارچی و شپشک آردآلود شود . آیا لکه های سفید حالت پودری دارند یا اینکه در بافت برگ ايجاد شده اند؟

۱۴۰۳-۰۲-۰۸ ۰۰:۳۶:۱۶

Fatemeh nh

پس کلا استفاده نکنم ازش؟ انگار این نقاط سفید تو بافت گل قرار دارن

۱۴۰۳-۰۲-۰۸ ۱۵:۰۵:۰۸

کارشناس شماره ۱

بله بنت قنسول به استفاده از دستگاه بخور نیازی ندارد . برگهای آسیب دیده را حذف کنید . استفاده از دستگاه بخور را متوقف کنید به گیاه نور کافی برسانید و محیط نگهداری گیاه تهویه ی خوب داشته باشد . روی برگها آب اسپری نکنید مخصوصا زمانی که شدت نور زیاد است یا دما بالاست . فعلا نیازی به استفاده از سم نیست .

۱۴۰۳-۰۲-۰۸ ۲۳:۲۷:۰۶

Fatemeh nh

ممنون فقط اکثرا برگ ها اونطوری هستن همشون رو بزنم؟ و چطوری باید بزنم؟

۱۴۰۳-۰۲-۰۹ ۰۰:۱۲:۰۱

کارشناس شماره ۱

یک عکس واضح و کامل از گیاه ارسال کنید تا علامت زده شود .

۱۴۰۳-۰۲-۰۹ ۱۵:۳۶:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@