پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سعیدی

تعداد سوال: ۱

نخل ماداگاسکار از ساقه بالا سیاه شده و برگ جدید نمیده ویژه

تعداد بازدید ۳۱۷

سلام. من سال ها هست نخل ماداگاسکارمو دارم. جاش تغییر نکرده و آبدهی هم همون هست. یه مدت برگاش سیاه میشد. حتی برگای جدیدش. الانم سر تنه نخلم سیاه شده و رشدی نداره دیگه. و برگ جدید نمیده.

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۱۹ ۰۷:۱۵:۱۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر آخرین باری که گلدان یا خاک تعویض شده چه زمانی بوده است؟

۱۴۰۳-۰۲-۲۰ ۰۰:۱۴:۰۹

سعیدی

والا دیدم حالش خوب نیست گلدونش بزرگ کردم و خاکش عوض کردم. هنوز یک ماهم نشده

۱۴۰۳-۰۲-۲۰ ۰۰:۳۰:۲۳

کارشناس شماره ۱

اگر تنه در حال نرم شدن باشد متاسفانه گیاه در حال از بین رفتن است. اما اگر تنه سفت و محکم است و فقط قسمت تاج گیاه نرم شده ، قسمت نرم را جدا کنید تا به بافت سالم برسید و بعد روی محل زخم را پودر قارچ کش و یا پودر زغال بریزید و کاملا محل زخم را بپوشانید. گلدان را در هوای آزاد و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. برگهای آسیب دیده را جدا کنید . خاک گلدان نباید بیش از حد سفت و متراکم باشد بهتر است از ترکیب دو سوم خاک کاکتوس و یک سوم خاکبرگ (بدون کوکوپیت و پرلیت) استفاده کنید. آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان کاملا خشک شده باشد. با توجه به اینکه گلدان را بزرگتر کرده اید مراقب باشید که آبیاری ِ بیش از اندازه باعث پوسیدگی گیاه نشود . گلدان را در موقعیتی قرار دهید که اطراف گیاه کاملا ازاد باشد . نزدیک به دیوار یا نرده یا هر مانع دیگری،نباشد و دور گیاه کاملا آزاد و باز باشد .

۱۴۰۳-۰۲-۲۰ ۲۰:۳۸:۰۴

سعیدی

اصلا نرم نشده سرش. فقط سیا شده و خشک شده. سوخته انگار. حالا من باز نرمیش چک میکنم خودمم حس میکردم باید سر زنی بشه اما دلم نمیاد اندازه کف دست بوده انقدر شده خیلی دوسش دارم

۱۴۰۳-۰۲-۲۰ ۲۰:۴۳:۵۱

کارشناس شماره ۱

اگر نرم نشده نیازی به سربرداری نیست . زمانی که گلدان را تعویض میکردید آیا ریشه ها سالم بودند ؟ و آیا قسمت بالای گیاه و برگهای تازه روییده حالت چسبناک هم دارند ؟

۱۴۰۳-۰۲-۲۰ ۲۰:۵۵:۰۳

سعیدی

حالت له شدگی یا چسب ناک نمیبینم اصلا. ریشه سالم بود و یک پاجوش خیلی خیلی کوچیکم داشت که الان متاسفانه رفته زیر خاک

۱۴۰۳-۰۲-۲۰ ۲۱:۰۱:۳۵

کارشناس شماره ۱

پس فعلا نیازی به سمپاشی ندارد . نکته ای را که در مورد نزدیک نبودن گیاه به دیوار یا هر مانع دیگر که در کامنت قبل بیان شد را مورد توجه قرار دهید همچنین در آبیاری دقت نمایید .

۱۴۰۳-۰۲-۲۰ ۲۱:۱۰:۵۵

سعیدی

الان باید سر زنی بشه؟

۱۴۰۳-۰۲-۲۰ ۲۲:۴۵:۰۳

کارشناس شماره ۱

اگر تاج گیاه کاملا سفت و سالم است ، خیر نیازی به سربرداری نیست .

۱۴۰۳-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۳:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@