پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرید صفوی

تعداد سوال: ۲۱

نخل اریکا ویژه

تعداد بازدید ۱۸۷

سلام.وقت بخیر.یه سالی هست نخل اریکا دارم، الان متوجه شدم برگاش بعضا سوخته و بعضا زرد شده ،الان کمی کود جلبکی دریایی اسپری کردم‌.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۲-۲۴ ۱۸:۴۳:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت است و گیاه از نظر نور و تهویه در چه وضعیتی قرار دارد ؟

۱۴۰۳-۰۲-۲۴ ۲۱:۵۱:۳۵

فرید صفوی

امروز متوجه شدم خاک زیادی خشک شده بود و سریع ابیاری کردم.معمولا وقتی خاک کاملا خشک شد ابیاری می کنم و قبلش با سیخ چوبی تست می کنم. توی اتاق نگهداری میشه و دمای اتاق تقریبا ۲۵ درجه است.از صبح تا ظهر نور زیاد وبیشتر غیر مستقیم دریافت می کنه ،ممکنه یک ساعت تا دوساعت هم از پنجره نور خورشید بهش بتابه و باقی روز از لامپ های رشد گیاه استفاده می کنم.

۱۴۰۳-۰۲-۲۴ ۲۲:۵۰:۳۱

کارشناس شماره ۱

گلدان را در محیطی با نور ملایم ( تقریبا سایه) قرار دهید. در این فصل باید گیاه در هر نوبت آبیاری کاملا سیراب شود . بین دو آبیاری اجازه دهید خاک گلدان نسبتا خشک شود و بعد گیاه را در این فصل سیراب کنید به گونه ای که آب اضافی از ته گلدان خارج شود . البته قبل از آبیاری حتما خاک را از خشکی تست کنید تا گیاه ، از اب زیاد آسیب نبیند . محیط نگهداری باید تهویه ی عالی داشته باشد . میتوانید برگهای آسیب دیده را جدا کنید زیرا ترمیم نمیشوند .

۱۴۰۳-۰۲-۲۵ ۱۶:۵۵:۱۴

فرید صفوی

و نور لامپ رشد گیاه هم نباشه ؟ بهش نتابه؟ ببخشید نیاز به اسپری آپ و یا جزیره نداره؟

۱۴۰۳-۰۲-۲۵ ۱۷:۰۲:۵۸

کارشناس شماره ۱

خیر نور معمولی اتاق برایش کافی است . برای تامین رطوبت ( اگر رطوبت محیط کم است) بهترین روش ، ساخت جزیره است . بهتر است برای اینکه برگها تمیز بماند در بهار و تابستان ، از هر چند باری که گیاه را آبیاری مینمایید ، یکبار برگها را همزمان با آبیاری از بالا شست و شو دهید و باصطلاح گیاه را حمام کنید، تا هم برگها تمیز شود و گیاه از آفاتی مانند کنه در امان بماند و هم رطوبت گیاه تامین شود .

۱۴۰۳-۰۲-۲۶ ۲۲:۵۸:۳۹

فرید صفوی

متشکرم از راهنمایی کامل تون??

۱۴۰۳-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۳:۳۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۳-۰۲-۲۶ ۲۲:۵۸:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@