پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرید صفوی

تعداد سوال: ۲۱

فیکوس گردویی ویژه

تعداد بازدید ۸۶

سلام ،یک سالی هست فیکوس گردویی را دارم. مدت هاست برگ نمیده. شاید ماه ها ، دو رنگیش کم شده و قارچ برگ داشت که ازمحلول قارچ کش به صورت اسپری استفاده کردم و بنظرم قارچ محدود و کنترل شده، هر چند پایین ترین برگش زرد شد و افتاد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۰۳ ۱۲:۵۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورت است؟

۱۴۰۳-۰۴-۰۳ ۱۴:۲۱:۴۷

فرید صفوی

معمولا هفته ای دو بار و اغلب با چوب چک می کنم. من خوزستان هستم و هوا به شدت گرم، مدتی محیط و کف محل کارم خیس آب بود،گمونم از اون بابت قارچ گرفت چون گیاه فیکوس لیراتایی دارم که اونم با قارچ کش قارچش کنترل کردم.

۱۴۰۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۴۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

اجازه دهید بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را در این فصل سیراب کنید. سعی کنید ابیاری را شبها انجام دهید . گیاه در معرض مستقیم جریان هوای کولر قرار نداشته باشد. اگر نوری که از شیشه میتابد ، برروی گلدان میافتد گلدان را با فاصله از نورگیر ، قرار دهید به گونه ای که فقط خود گیاه در معرض نور باشد نه بدنه ی گلدان . یکبار از قارچ کش کاربندازیم بصورت آبیاری استفاده کنید. افراط و تفریط در آبیاری، خاک نامناسب، تهویه ی نامناسب محیط، و نوسان دمای محیط باعث بروز مشکلاتی در گیاه میشود . زمانی که دما کمی پایینتر است ، یکبار ، شب هنگام ، به گیاه کود کلات آهن بدهید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۳-۰۴-۰۳ ۲۳:۰۹:۰۳

فرید صفوی

ممنون از راهنمایی تون، توصیه برای حالت ابلقی گیاه هست؟ اینکه برگ ها بیشتر حالت سبز کم رنگ و پر رنگ به خود بگیره؟

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۱:۳۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

نور در گیاهانی که برگهای ابلق یا رنگین دارند نقش بسزایی دارد . در این گونه گیاهان هر چه نور بیشتر باشد برگها حالت دو رنگی خود را بیشتر حفظ میکنند و هر چه نور محیط کمتر باشد برگها به سمت سبز شدن میروند .

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۹:۳۱:۱۳

فرید صفوی

متشکرم?

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۰:۱۱:۴۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۰:۱۵:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@