پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

باران

تعداد سوال: ۱

ریختن برگ قاشقی لب ماتیکی ویژه

تعداد بازدید ۲۷۹

سلام این گیاه بااینکه پشت پنجره وآب زیادی بهش نمیدم بزگاش همه داره میریزه وخراب شده ازقارچ کش هم ۷بار ب فاصله ۷روز استفاده کردن هیچ تاثیری نداشت

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۵:۱۹:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر ابیاری زیاد یا کم ، خاک نامناسب و نور کم محیط ، تهویه ی نامناسب یا نوسان دمای محیط از مهمترین عوامل ریزش برگها است . اگر ساقه ها تغییر رنگ داده اند گیاه را از خاک خارج کنید و وضعیت ریشه و زهکش ته گلدان را چک کنید . آیا بین دو آبیاری خاک گلدان را از نظر خشکی تست میکنید؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید؟

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۹:۲۲:۰۴

باران

خاکشو حدوده 3ماهه عوض کردم.توی خونه هم همیشه اسپیلت روشنه.حدودیک لیوان آب میریزم زمانی سطح خاکش خشک میشه

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۹:۲۹:۴۹

کارشناس شماره ۱

آیا خاک گلدان حاوی کوکوپیت و پرلیت است؟

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۹:۳۱:۵۹

باران

خاکشو حدوده 3ماهه عوض کردم.توی خونه هم همیشه اسپیلت روشنه.حدودیک لیوان آب میریزم زمانی سطح خاکش خشک میشه پشت بگاش وساقه هاش انگار زخمی شدن ودون دون شده پشت پنجره غربی هم هست برگهای جدیدی ک میزنه هم سیاه میشه وازبین میرن

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۹:۳۴:۳۶

باران

متاسفانه نمیدونم از گل فروشی خریدم گفت همین خاک خوبه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۹:۳۸:۴۷

باران

نوع خکش نمیدونم ولی از گل فروشی خریدم گفتن همین نوع خاک خوبه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۱۹:۴۱:۰۱

کارشناس شماره ۱

کیفیت خاک اصلا مناسب نیست . از ترکیب خاکبرگ و کمی پیتماس یا ورمی کمپوست استفاده کنید .

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۰:۱۵:۰۶

باران

اینکه برگاش دون دون شده ،حالت زخمی داره وسوراخ وخشک میشه هم بخاطر خاکشه؟؟؟

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۰:۲۳:۳۳

کارشناس شماره ۱

این اسیب در برگها میتواند بعلت وجود افت حشره باشد . خاکهای نامناسب ، بعلت بافت نامناسبی که دارند ، رطوبت را بیش از اندازه در خود نگه میدارند و در خود محیط مساعدی برای رشد و فعالیت افات ، ایجاد میکنند . میتوانید بعد از تعویض خاک و گلدان یکبار گیاه را با سموم حشره کش سمپاشی کنید. از برگی که اثر افت دارد عکس ارسال کنید تا سم مناسب را خدمتتون معرفی کنیم

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۱:۳۵:۲۷

باران

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۱:۳۷:۲۶

باران

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۱:۳۸:۱۷

کارشناس شماره ۱

بعد از تعویض خاک از سم کنفیدور بصورت آبیاری استفاده کنید. سمپاشی را در داخل منزل انجام ندهید. چون از قارچ کش استفاده کرده اید دیگر نیازی به استفاده از قارچ کش نیست. در هنگام تعویض گلدان ریشه را چک کنید و قسمتهای آسیب دیده را جدا کنید. ساقه های نرم شده و تغییر رنگ داده را نیز حذف کنید . سایز گلدان بزرگ نباشد . بعد گلدان را در تراس کاملا سایه قرار دهید و ابیاری را طبق شیوه ای که بیان شد انجام دهید. فعلا از هیچ نوع کود یا ماده تقویتی استفاده نکنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۳:۱۴:۱۹

باران

سم کلرپیریفوس توخونه دارم میشه ازین استفاده کنم یا نه باید همین ک شما گفتید رو استفاده کنم

۱۴۰۳-۰۴-۰۴ ۲۳:۲۳:۵۶

کارشناس شماره ۱

کنفیدور استفاده کنید .

۱۴۰۳-۰۴-۰۵ ۱۰:۴۲:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@