پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا حشمتی

تعداد سوال: ۱

قهوه ای شدن برگ فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۱۳۹

سلام حدود دو ماه است که این فیکوس رو خریداری کردم. موقع خرید گفتن که یکماه بعد خاک عوض بشه و من هفته گذشته برای اینکار اقدام کردم، متاسفانه بعد از تعویض خاک به یک مسافرت ۵ روزه رفتم و خاک جدید اصلا ابیاری نشد بعد از برگشت دیدم که از ۷ برگ گیاهم یک عدد کامل سیاه شده و جدا شده و دو عدد دیگه هم به قدری تیره شده بودن که جداشون کردم و یک لیوان پر اب به گیاهم دادم ابدهی هفته ای یکبار بوده. نور زیاد غیر مستقیم داره و تهویه خونه هم معمولی هست و کولر روشنه. موقع گرفتن عکس از برگ ها هم باز یک دونه شون جدا شد

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۳۴:۴۳

زهرا حشمتی

این هم تصویر ساقت برگی که جدا شد و اینکه کلا طی این دو ماه برگدهی نداشت و فقط یک جوانه جدید زد

۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۳۸:۱۶

زهرا حشمتی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۱۴:۵۲:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر آیا زمانی که در مسافرت تشریف داشتید ، گیاه در محیطی کاملا بسته و بدون تهویه قرار داشت؟

۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۲۲:۱۴:۰۲

زهرا حشمتی

بله در و پنجره ها کاملا بسته بود متاسفانه و تهویه مناسب برقرار نبود

۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۲۲:۲۲:۵۹

کارشناس شماره ۱

گیاه را در تراس و محیطی کاملا سایه قرار دهید . برگها و قسمتهای آسیب دیده ی ساقه را جدا کنید و گلدان را به مدت یک ساعت در ظرف آب قرار دهید تا تشنگی گیاه برطرف شود . تا گیاه این شوک را از سر بگذراند ممکنست کمی ریزش برگ ادامه دار باشد اما به مرور حالش بهتر شده و برگزایی دوباره انجام خواهد شد. بعد از مشاهده ی رویش برگ جدید ، به گیاه ماهی یکبار تا اواسط پاییز کود کلات آهن بدهید . آبیاری باید در زمانی انجام شود که خاک نسبتا خشک شده باشد و بعد در این فصل گیاه را سیراب کنید. آیا خاک گلدان سبک است ؟ یا حاوی کوکوپیت و پرلیت است؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۲۲:۲۸:۱۵

زهرا حشمتی

من خاک ها رو نمی‌شناسم اما خاک جدیدش به این صورت هست و توی گلخونه برام تعویض کردند و توی ظرف مورد نظر چه میزانی اب بریزم؟ تا یک سوم گلدان برسه کفایت میکنه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۲۳:۰۲:۳۶

کارشناس شماره ۱

تا نیمه ی گلدان در درون آب قرار داشته باشد و تا زمانی که سطح خاک گلدان مرطوب و خیس نشده اجازه دهید در ظرف آب قرار بماند . انگونه که در تصویر پیداست خاک گلدان بیش از حد سبک است و خاک چندان مرغوبی نیست . بهتر است از ترکیب خاکبرگ و پیت ماس استفاده شود .

۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۲۳:۰۵:۳۸

زهرا حشمتی

خیلی ممنونم‌ از راهنمایی‌تون. امیدوارم با این راهکار ها گیاهم دوباره جون بگیره?

۱۴۰۳-۰۴-۱۰ ۲۳:۱۲:۳۱

کارشناس شماره ۱

اگر گیاه در اثر شوک ایجاد شده آسیب جدی ندیده باشد ، با بهبود شرایط ، حالش بهتر خواهد شد . موفق باشید

۱۴۰۳-۰۴-۱۱ ۰۰:۲۹:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@