پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمد سلیمانی

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۷۲

سلام.وقت بخیر.من این برگ انجیری رو دو ماه پیش تقریبا هدیه گرفتم و چند هفته ای هست که خاکش و گلدونش رو عوض کردم ولی برگ هاش شروع کرده به سیاه شدن و داره میمیره.لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۱۴ ۰۸:۵۱:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر از چه نوع خاکی استفاده کردید؟ آیا خاک حاوی کوکوپیت و پرلیت است؟

۱۴۰۳-۰۴-۱۴ ۱۱:۲۸:۱۶

محمد سلیمانی

خاک گیاه های آپارتمانی بود.بله کوکوپیت و پرلیت هم داره توش.گفتن مناسب برگ انجیریه

۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۰۱:۳۸:۴۳

کارشناس شماره ۱

برگ انجیری به خاکبرگ نیاز دارد کوکوپیت چون حالت اسیدی دارد برای این گیاه مشکل ایجاد میکند . خاک گلدان را عوض کرده و از خاک برگ استفاده کنید . میتوانید مقدار خیلی کم به خاک برگ خاکباغچه اضافه کنید تا بافت خاک کمی متوسط شود . برگهای خشک شده را جدا کنید و بعد از تعویض خاک گیاه را آبیاری و گلدان را در محیطی نسبتا خنک با تهویه ی عالی قرار دهید. آبیاری را تنها زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد در این فصل گیاه را سیراب کنید. فعلا از هیچ نوع کود و یا تقویت کننده ای استفاده نکنید. گلدان روبروی کولر قرار نداشته باشد. سایز گلدان زیاد بزرگ نباشد و آنرا متناسب با گیاه و حجم ریشه انتخاب کنید و زهکشی انتهای گلدان را نیز با دقت انجام دهید . میتوانید برای لایه ی زهکش از تکه‌های زغال و پوکه درشت استفاده کنید. گلدان به هیچ وجه در محیط کاملا بسته و بدون تهویه قرار نداشته باشد. چند روز بعد از تعویض گلدان انرا به مکان پرنورتر منتقل‌ کنید .

۱۴۰۳-۰۵-۰۵ ۰۱:۵۲:۵۸

محمد سلیمانی

گلدون توی اتاقه و پشت پنجره هست ولی نورگیر نیست.کافیه براش؟

۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۹:۳۵:۰۳

کارشناس شماره ۱

منظورتان از نورگیر نبودن پنجره چیست ؟ یعنی پنجره مات است یا پرده دائما کشیده است و هیچ نوری رد و بدل نمیشود؟ یعنی نور محیط به گونه ایست که نیاز به روشن کردن لامپ در روز است؟

۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۲۰:۲۰:۵۸

محمد سلیمانی

نه.پنجره شفافه ولی طوری نیست که نور داخل اتاق بتابه.چون پنجره از بیرون سایه بان داره.منظورم نور مستقیمه

۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۲۰:۳۱:۱۷

کارشناس شماره ۱

نور مستقیم نیاز ندارد . همین که محیط به اندازه ی کافی روشن باشد و نیازی به روشن کردن لامپ در روز نباشد برایش کافی است .

۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۲۱:۳۱:۵۳

محمد سلیمانی

سلام خسته نباشید.تموم کارهایی که فرمودید رو انجام دادم و الان فقط یک برگ برای گیاه مونده و همون یک برگ هم داره از لبه ها خشک میشه ولی سرعتش کمه. باید چیکار کنم؟

۱۴۰۳-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

آیا خاک را تعویض کردید؟ و محیط نگهداری را تغییر دادید؟ عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۵-۰۵ ۰۱:۵۴:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@