پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیر

تعداد سوال: ۱

خاک زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۲۴۲

سلام خسته نباشید من خاک زاموفیلیا رو چند روزی هست تعویض کردم ولی متوجه شدم خاک سنگین ریخته شده؟ چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟ اگر دوباره خاک رو عوض کنم با توجه به اینکه خیلی از تعویض خاک نگذشته، آسیب نمیزنه؟ اگر بخوام بعدا خاک رو عوض کنم توی چه فصلی پیشنهاد میکنید؟ و اینکه مقدار آبیاری گیاه چطور باشه؟

۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۱:۱۶:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . با توجه به فصل (که فصل رشد گیاهان است ) تعویض مجدد خاک مشکلی ایجاد نمیکند فقط در هنگام تعویض خاک مراقب باشید ریشه صدمه نبیند و خاک از ریشه جدا نشود . گلدان را زباد بزرگ انتخاب نکنید و حداقل ۵ سانت از ته گلدان را لایه ی زهکش بریزید . بهتر است برای لایه ی زهکش از تکه هایزغالو پوکه درشت استفاده کنید . . از خاکبرگ استفاده کنید . بعد از تعویض خاک ، اگر خاک رطوبت دارد یا ریشه خیس و مرطوب است از آبیاری خودداری کنید و تا زمانی که خاک نسبتا خشک نشده آبیاری را انجام ندهید . گلدان را در محیطی با نور کافی و تهویه ی خوب قرار دهید . گلدان روبروی کولر نباشد . کلا آبیاری باید زمانی انجام شود که خاک گلدان خشک شده باشد. آبیاری زیاد و تهویه ی نامناسب محیط یا نوسان دمای محیط فورا گیاه را دچار پوسیدگی ریشه مینماید .

۱۴۰۳-۰۴-۱۵ ۱۱:۳۵:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@