پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی فتوحی

تعداد سوال: ۱

مشکل گل شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۷۰

من یک گلدون شفلرا حدود ۳ هفته پیش خریدم از همان زمانی که اورم خونه برگها شروع به زدن لکه قهوه ای مبکنه و بعد کل برگهای یک ساقه از مرکز اتصال به ساقه قهوه ای میشه و ساقه هم همینطور و علی رغم اینکه هنوز خشک نشده ولی از ساقه اصلی جدا میشه فکر کردم جابه جا شده این اتفاق افتاده ولی الان هر روز مشکل حادتر میشه من عکس گیاه و محلی که قرار داره و سطح خاک را ارسال میکنم محبت میکنید کمکم کنید . تشکر

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۱:۰۴:۳۵

علی فتوحی

ببخشید چند تا عکس دیگه ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۱:۰۸:۳۷

علی فتوحی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۱:۰۹:۲۳

علی فتوحی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۱:۱۰:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا بفرمایید محیط گیاه از نظر نور و تهویه چه وضعیتی دارد؟ آیا خاک گلدان سبک است ؟ نحوه ی آبیاری به چه صورت بوده؟

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۴:۰۲:۱۹

علی فتوحی

سلام و سپاس ،کنار پنجره جنوبی . پنجره اکثر اوقات کمی بازه و هوا به خوبی جریان داره البته گاهی اوقات طبق معمول بقیه جاها گرمه ولی حداقل پنج الی ۶ ساعت کولر در محیط روشنه . میزان ابدهی تقریبا هفته ای دوبار با کنترل اینکه سطح خاک خشک باشه و دور ریشه حاکش خیلی سفته ولی اطرافش نسبته خاک مخصوص گل اپارتمانی و نرمه . مثل اینکه اول خاک سفت بوده بعد در اورده گلدون را بزرگ کنه فقط اطراف خاک نرم ریخته .

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۹:۱۷:۴۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بافت خاک باید در تمام گلدان یکسان باشد . خاک گلدان را تعویض و از خاکی یکدست با بافتی متوسط استفاده کنید. گلدان را در تراس و محلی سایه قرار دهید . زهکشی گلدان باید به درستی انجام شده باشد. شفلرا مخصوصا شفلرا ابلق از نظر نور و تهویه بسیار پرتوقع است و بهتر است در فضای آزاد نگهداری شود . گیاه نباید روبروی کولر قرار داشته باشد.

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۳:۳۹:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@