پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

لادن صوفی

تعداد سوال: ۱

سلام گیاه شفلرای من در اثر افزایش دمای خانه در حال پژمرده شدن هست چیکار کنم تا احیا بشه اسپری کردن آب روی برگها فایده ای داره ویژه

تعداد بازدید ۷۴

پارسال هم تو خونه ما در اثر افزایش دما یک گیاه شفلرا ازبین رفت هر ۷ روز یکبار به گیاه آب میدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۲۸ ۱۲:۴۴:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر شفلرا گیاهی است که از نظر نور و تهویه بسیار پرتوقع است. نگهداری این گیاه در محیط بدون تهویه به مرور باعث ضعیف شدن و از بین رفتن این گیاه میشود. گلدان را به تراس و محیطی نسبتا سایه مناقل کنید . آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را در این فصل سیراب کنید . آیا خاک گلدان سبک است ؟

۱۴۰۳-۰۴-۲۸ ۱۴:۱۴:۵۶

لادن صوفی

بله سبک است

۱۴۰۳-۰۴-۲۸ ۱۷:۲۳:۰۰

کارشناس شماره ۱

خاک را تعویض و از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید میتوانید از ترکیب سه قسمت خاک باغچه و یک قسمت خاکبرگ و کمی ماسه(درحد یک مشت)استفاده کنید .

۱۴۰۳-۰۴-۲۸ ۲۱:۴۴:۲۳

لادن صوفی

خیلی ممنون ببخشید اون قسمتهایی که پژمرده شدن رو از گیاه قطع کنم یا ممکنه بهتر بشن؟

۱۴۰۳-۰۴-۲۸ ۲۱:۵۴:۴۳

لادن صوفی

ویه سوال دیگه اگه همه خاک از خاک باغچه باشه اشکالی داره؟

۱۴۰۳-۰۴-۲۸ ۲۱:۵۶:۱۵

کارشناس شماره ۱

اگر اب به راحتی در ان نفوذ کند و از ته گلدان خارج شود مانعی ندارد . فقط فاصله ی بین دو آبیاری بیشتر میشود .

۱۴۰۳-۰۴-۲۹ ۱۸:۲۶:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@