پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم

تعداد سوال: ۱

نخل سیکاس ویژه

تعداد بازدید ۱۰۷

سلام وقت بخیر، دو هفته شده که نخل سیکاس گرفتم، شاداب و خوب بود، الان برگ ها از نوک شروع کردن به فر خوردن و زرد شدن ، قسمت از برگ هم از وسط زرد شده به حالت سوختگی، چیکار باید انجام بدم؟ هفته ای یک بار آبیاری میکنم و هر روز آب پاشی میشه برای رطوبت، تو خونه نگهداری میشه، نور از پشت شیشه پنجره دریافت میکنه

تصویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۳۱ ۱۴:۵۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر سیکاس گیاهی بیرونی و مناسب فضای آزاد است . کدام شهر تشریف دارید؟

۱۴۰۳-۰۴-۳۱ ۱۵:۰۰:۵۱

مریم

خراسان جنوبی هستم، بیرجند هوای بیرون خیلی گرم و افتاب سوزان هست، دمای هوای ۴۰ درجه در تابستان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۴-۳۱ ۱۵:۰۲:۵۲

کارشناس شماره ۱

سیکاس گیاهی است که به نور زیاد و تهویه ی عالی نیاز دارد اگر محیط کمنور باشد و تهویه مناسب نباشد گیاه دچار ضعف و یا پوسیدگی شده و متاسفانه از بین خواهد رفت. یا اینکه برگهای جدید کاملا ضعیف و غیر عادی رشد خواهند کرد. بهتر است اگر حداقل پاسیو نورگیر دارید گلدان را در انجا قرار دهید . از بهار تا اوایل پاییز ماهی یکبار گیاه را با کود کلات اهن تغذیه کنید . برگهای آسیب دیده ترمیم نمیشوند میتوانید آنها را جدا کنید. آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد. آیا خاک گلدان سبک است؟

۱۴۰۳-۰۴-۳۱ ۱۵:۲۷:۴۲

مریم

بله خاک گلدان مناسب هست. با توجه به شرایط آب و هوایی خراسان جنوبی، اگه گلدان رو در حیاط (فضای باز) و در سایه قرار دهم مناسب است؟

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۱۴:۲۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

اگر سایه باشد مانعی ندارد . البته در اواخر تابستان که شدت نور خورشید کم میشود میتوانید گیاه را کم کم به نور مستقیم خورشید عادت دهید . مراقب باشید که یکباره اینکار را انجام ندهید زیرا برگها به شدت دچار سوختگی میشوند . آبیاری را هم حتما شبها انجام دهید .

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۱۵:۰۸:۵۱

مریم

ممنون از توضیحات شما. غبارپاشی ( اسپری آب) هم انجام بدم؟ یا برگ ها نباید مرطوب بشه؟

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۱۵:۱۹:۵۴

کارشناس شماره ۱

بله میتوانید شب هنگام ، در همان زمانی که گیاه را آبیاری مینمایید برگها را نیز مورد شست و شو قرار دهید البته شست و شوی برگها و رطوبترسانی فقط مختص فصول گرم است و با خنک شدن هوا و شروع پاییز دیگر نیازی به رطوبترسانی نمیباشد .

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۲۲:۰۴:۲۰

مریم

ممنونم. دو شاخه بامبو دارم که دچار نوک سوزی برگ ها شدن. قسمت های زرد و خشک رو با قیچی جدا کردم‌، مجددا امروز دیدم که زرد شده. هفته ای یک بار اب رو عوض میکنم، تقریبا هر روز از اسپری آب استفاده میکنم. هر چند وقت هم از قطره رشد بامبو میریزم تو آب.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۱۱:۰۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

لطفا سوال مربوط به هر گیاه را در تالار مربوط به همان گیاه مطرح نمایید .

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۲۲:۴۷:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@