پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یاسمن رفیع

تعداد سوال: ۲

ریختن وقهوه ای شدن برگ لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۶۰

سلام من ۳ روز پیش یک گلدان لیراتا خریدم که شامل ۳ شاخه هست وقتی تو ماشین گذاشته بودم متوجه شدم که دو تا برگ بلا افتاب خوردن وکمی سوختن در مدت زمان ۱۰ دقیقه بعد خونه اوردم و کمی اب بهش دادم متاسفانه دیروز وامروز برگهای پایینی چند تاش ریخته و بالایی ها هم یه حالت قهوهای شوخته وبعضیها سفید پیدا کرده نمیدونم چی کار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۲۱:۴۶:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۲۲:۰۴:۴۳

یاسمن رفیع

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۲۲:۳۵:۵۲

یاسمن رفیع

تصاویر ارسالی
۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۲۲:۳۸:۲۰

کارشناس شماره ۱

گیاه در اثر حرارت بالا دچار شوک و سوختگی شده است . برگهای آسیب دیده را جدا کنید گلدان را در محیطی با تهویه ی عالی و نسبتا خنک با نور ملایم قرار دهید و اجازه دهید چند روزی در همان محیط بماند . آیا در زمان خرید ، گلدان نیز تعویض شده بود ؟

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۰:۰۹:۱۱

یاسمن رفیع

سلام نه هنوز گلدان تعویض نشده ممنون

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۰:۴۱:۲۷

یاسمن رفیع

ببخشید میزان ابیاری رو میشه بفرمایید واینکه روی برگها اسپری انجام بدم یا نه؟

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۰:۴۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

آبیاری باید در این فصل در زمانی انجام شود که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشد و بعد گیاه را کاملا سیراب کنید اگر سایز گلدان بزرگ است حتما اجازه دهید حداقل یک سوم از خاک گلدان نسبتا خشک شود و بعد آبیاری را انجام دهید. آب زیرگلدانی را همواره خالی کنید. فیکوس ها به مکانی پرنور با تهویه ی خوب و عالی نیاز دارند اگر نور کم باشد و تهویه ی محیط خوب نباشد دچار ریزش برگ و بیماری قارچی و پوسیدگی میشوند . فعلا غبارپاشی را انجام ندهید اما هر چند باری که گیاه را آبیاری مینمایید یکبار آبیاری را از بالا انجام دهید و به اصطلاح گیاه را حمام کنید تا برگهای گیاه تمیز شود و از کنه در امان بماند . البته اینکار را بهتر است در سرویس یا حمام انجام دهید .

۱۴۰۳-۰۵-۰۲ ۱۳:۴۳:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@