پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عطیه طالعی فرد

تعداد سوال: ۱

رشد نکردن سانسوربا ویژه

تعداد بازدید ۲۸۹

سلام من یه گلدان بزرگ سانسوریا دارم، اوایل خیلی خوب رشد میکرد و پاجوشهای زیادی داشت، اما الان‌ مدتهاست که رشدش متوقف شده و برگهای بعضیاش زرد شدن، طوری که یکی از گیاههای مادر از ریشه گندیده بود. میشه راهنماییم کنید که بتونم بقیه گلدونم رو حفظ کنم.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۱۲:۱۲:۰۸

عطیه طالعی فرد

این رو هم بگم که من اوایل هفته ای یکبار و الان حدود دو هفته یکبار آبیاری میکنم، دو بار با فاصله یک ماه هم بهش کود دادم

۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۱۵:۲۳:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .این مشکل بعلت اب و رطوبت زیاد و احیانا بیماری قارچی ایجاد شده . برای ابتدای کار بهتره یکبار از قارچ کش کاربندازیم استفاده کنید . بعد هر زمان خاک گلدان خشک بود به گیاه کمی آب بدید .چون گلدان بزرگ هستش نیازی نیست که خاک کل گلدان خیس بشه فقط مقداری باشه که اطمینان حاصل کنید ریشه به اندازه ی کافی آب دریافت کرده سعی کنید محیط نگهداری گیاه هم تهویه ی خوبی داشته باشه اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۲۰:۴۴:۴۰

عطیه طالعی فرد

سلام و ممنون از توضیحاتتون. من اون گیاهی که زرد شده بود رو خارج کردم و الان اون قسمت خالیه، اگر پاجوش ها رو اونجا بکارم به نظرتون احتمال داره بگیره؟ و یه سوال دیگه اینکه بزرگی گلدونم مشکل ساز نیست

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۲۱:۵۳:۱۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگه تمایل دارید پاجوشها در آن قسمت کاشته شوند باید حتما خاک را با قارچ کش ضدعفونی کرده باشید در غیر اینصورت نه تنها پاجوشها بلکه بقیه ی سانسوریا ها هم به همین مشکل دچار میشن .بزرگ بودن گلدان باعث میشه گیاه به آبیاری کمتری نیاز داشته باشه و کمی هم در رشد و برگزایی گیاه تاثیر منفی داره . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۰۰:۱۰:۳۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@