پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حمیده

تعداد سوال: ۱

خراب شدن برگهای پاندانوس ویژه

تعداد بازدید ۵۰۵۲

سلام برگهای گلدون پاندانوس من دارند خشک مشن و پشت برگها لکه های روشن تقریبا سفید زده توی عکس واضح هست،گیاهم تقریبا ۳ سالست

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۰۹:۳۶:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .تصویر گیاه ارسال نشده لطفا مجددا ارسال کنید .متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۱۰:۱۳:۱۵

حمیده

عکس نمیدونم ارسال شد؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۱۲:۵۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

بله متشکرم .گیاه از نظر تهویه ی هوای محیط چه وضعیتی داره و اینکه شرایط آبیاری اش به چه صورته ؟ آیا روی برگها آب اسپری میکنید ؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۱۹:۵۸:۱۷

حمیده

کنار پنجره است،خیلی وقته اینجاست و نور هم داره،ولی افتاب مستقیم نداره اسپری اب از سه سال پیش که داشتمش خیلی کم میزدم ولی حالا تازه این شکلی شده و پشت برگهاش این رنگی شده

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۰:۰۸:۰۴

کارشناس شماره ۱

بهش کود هم میدادید ؟ آیا نور از پنجره روی برگها میتابه ؟

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۰:۴۹:۱۵

حمیده

کود توی آبش حل میکنم و بهش میدم نور هم از پنجره داره ولی آفتاب مسقیم بهش نمیخوره

۱۳۹۹-۰۷-۰۹ ۱۹:۱۲:۴۱

کارشناس شماره ۱

ایجاد شدن این مشکل برای برگهای پاندانوس میتواند بعلت بیماری قارچی و یا نوسان دمای محیط باشه .بهتره دیگه تا سال آینده بهش کود ندید . یکبار از سم قارچ کش سیستمیک مانند کاربندازیم بصورت آبیاری استفاده کنید سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .پس باید آبیاری و رطوبت را کنترل کنید . بعد از سمپاشی اگر برگهای جدید گیاه دوباره به این مشکل دچار شدند باید دو هفته بعد سمپاشی را تکرار نمایید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۷-۰۹ ۲۰:۵۸:۴۹

حمیده

سلام ممنونم همون سم را که به صورت ابیاری دادم را اسپری هم بکنم اصلا ابیاری گیاه را چطوری انجام بدم یعنی چند روز یبار باشه رطوبت را چند روز یبار ابپاشی کنم

۱۳۹۹-۰۷-۱۰ ۱۱:۰۴:۳۹

کارشناس شماره ۱

چون کاربندازیم سمی سیستمیک است بصورت اسپری کردن تاثیر چندانی ندارد و بهتر است بصورت آبیاری , گیاه سمپاشی شود . سعی کنید زمانی به گلدان آب بدهید که خاک گلدان کمی خشک شده باشه و چون گیاه در داخل منزل نگهداری میشه بهتره اسپری کردن بر رروی گیاه را متوقف کنید .اگر برگهای جدید گیاه دوباره به این صورت آسیب دیدند , دو هفته ی بعد سمپاشی را تکرار نمایید .کوددهی را حتما قطع کنید .

۱۳۹۹-۰۷-۱۰ ۲۳:۴۹:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@