پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا هاشمی

تعداد سوال: ۱

افت گیاه سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۸۳۱۶

سلام و وقت بخیر از اینکه میتونم مشکلم رو با شما در میان بگذارم خوشحال و سپاسگزارم.🌹 من گیاه سانسوریا ابلق دارم که حدود شش ماه هست دارمش که تو این مدت کلی شاخه جدید اضافه کرده،مدتی پیش متوجه شدم تو خاکش حشرات ریز بیضی شکل و سفید رنگی (فراوان) هست. هفته ای یک بار بهش آب میدم و با فاصله دو متری از پنجره قرار داره و تقریبا نور آفتاب بهش میخوره. نگران شدم ،چون یک گلدان برگ انجیری داشتم که از همین افت از بین رفت. ممنون میشم راهنماییم کنید چکار کنم🙏🙏🙏 با سپاس🌷

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۰:۴۰:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . از اینکه کافه گلدون را برای طرح مشکل گیاهتون انتخاب کردید مفتخر و ازتون سپاسگزاریم .احتمالا موجوداتی که در داخل خاک مشاهده کردید خرخاکی هستند .این موجودات از ریشه های مویین گیاه تغذیه میکنند و ممکنه اگر تعدادشون زیاد باشده به گیاهتون آسیب بزنه .برای از بین بردن این موجودات میتونید از سم سوین یا دیازینون استفاده کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۰:۴۸:۰۳

زهرا هاشمی

خیلی ممنون که پاسخ دادین برای اطمینان بیشتر عکس حشره رو براتون میفرستم.

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۱:۲۴:۱۷

کارشناس شماره ۱

متشکرم .

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۱:۲۸:۰۸

زهرا هاشمی

در ضمن چند ماهی هست که این حشره که عکسشو میفرستم در اطراف گلدان هایم دیده میشه ،البته بیشتر مرده هستن. متاسفانه نتونستم منشأ اونها رو پیدا کنم. ایا این حشرات ربطی به عکس قبلی دارند؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۱:۲۹:۱۲

زهرا هاشمی

عکس حشراتی که داخل گلدان سانسوریا پیدا کردم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۱:۳۶:۴۷

کارشناس شماره ۱

بله اینها خرخاکی هستند .میتونید با سم دیازینون و یا سوین با این موجودات مقابله کنید . عکس اولی که فرستادید نوعی سوسک هستش که احتمالا با سم دیازینون اونهم از بین میره اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۱:۴۱:۱۴

زهرا هاشمی

خیلی ممنونم از شما و خوشحالم که میتونم گیاهان رو نجات بدم??

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۲:۱۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

متشکرم موفق باشید

۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۲۲:۳۵:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@