پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

خ مهدی زاده

تعداد سوال: ۱

اریکا ویژه

تعداد بازدید ۲۲۲

با سلام و احترام گیاه اریکا را به گلدان بزرگتری در اوایل مهرماه جابجا کردم اما از آنروز تا حالا حتی برگهای جدید که هنوز باز نشده بودند ، در حال زرد شدن از نوک گیاه است . آبیاری هم شده . حتی فکر می کنم شاید زیاد آب خورده . لطفا برای نجاتش راهنماییم کنید . خیلی برگ و خوب شده بود . دوستش دارم . ممنون

۱۳۹۹-۰۷-۱۴ ۱۳:۳۶:۱۱

خ مهدی زاده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۴ ۱۴:۰۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ترکیب خاک کوکوپیت و پرلیت برای گیاهانی که ریشه دار هستند زیاد مناسب نیست .چون این خاک هم آب زیادی در خود نگه میدارد و هم اینکه موادغذایی ندارد .بهتر است از مخلوط خاکبرگ و مقدار خیلی کم خاکباغچه برای اریکا استفاده کنید . گلدان زهکش دارد ؟

۱۳۹۹-۰۷-۱۴ ۲۲:۴۸:۵۶

خ مهدی زاده

بله یک سوراخ در وسط گلدان خاک هم از خاک "بهکام " استفاده شده

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۲:۰۸:۳۹

خ مهدی زاده

با تشکر حالا چه کار کنم تا گل نجات پیدا کند ؟ دوباره با خاک جدید جابجا کنم ؟

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۲:۱۰:۴۵

کارشناس شماره ۱

اگر گیاه بسیار ضعیف شده باشه ممکنه با جابجایی وضعش وخیمتر بشه . از تصویری که ارسال کرده اید مشخصه گیاه بسیار ضعیف هستش .بهتره اگر میتوانید آبیاری را در همین خاک کنترل کنید , در غیر اینصورت گیاه را از گلدان در آورده و مدتی در آب نگه دارید تا برگدهی کرده و کمی شاداب شود .بعد میتوانید گیاه را به گلدانی با خاک مناسب انتقال دهید .

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۳:۱۶:۴۰

خ مهدی زاده

بسیار متشکرم کنترل آب در همین خاک یعنی چی ؟ یعنی فعلا آب ندم ؟ چون خاکش آب را زیاد نگه می داره ؟

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۳:۲۳:۱۰

کارشناس شماره ۱

یعنی اینکه هر زمان میخواین به گیاه آب بدید از رطوبت و یا خشک بودن خاک در عمق اطمینان داشته باشید .میتونید با یک سیخ چوبی که در خاک گلدان فرو میکنید از رطوبت داشتن یا خشک بودن خاک گلدان اگاه شوید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۲۰:۰۱:۴۵

خ مهدی زاده

بسیار سپاسگزارم که وقتتان را در اختیار من گذاشتید . نتیجه را خدمتتان اعلام خواهم کرد . سلامت باشید.

۱۳۹۹-۰۷-۱۶ ۰۸:۵۲:۰۱

خ مهدی زاده

بسیار سپاسگزارم که وقتتان را در اختیار من گذاشتید . نتیجه را خدمتتان اعلام خواهم کرد . سلامت باشید.

۱۳۹۹-۰۷-۱۶ ۰۸:۵۲:۲۲

کارشناس شماره ۱

انجام وظیفه بود موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۷-۱۶ ۰۹:۲۱:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@