پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام سرباز

تعداد سوال: ۱

گیاه بامبو ویژه

تعداد بازدید ۲۵۴

سلام خسته نباشید من یک سالی هست ۳ تا بامبو خریدم رشدشون خیلی خوب بوده تا۴۰ روز پیش بخاطر اینکه قدشون خیلی بلند شده بود از پایین سه تاییشون قلمه زدم دقیقن ۴تا بند بالاتر وسط بند پنجم بریدم و اون قسمت هام کامل ریشه داشت و من ریشه هارو زدم و دوباره داخل اب گزاشتم خود گیاه اصلی بامبو یکیشون قسمت گره شل شده و از پایین چنتا از برگاش زرد شده بیرون گفتم یه قطره اهن داد گفتن هفته ای یبار اسپری کنم رو برگاش و قطره بامبو دادن گفتن ب ازای هر شاخه بامبو ۵ قطره بریرین ربختم ولی هنوز تغییری نکرده تورخدا راهنماییم کنید میترسم خراب بشه گلم و اینکه الان بعد چند روز دوتا بامبوی دیگمم همبن شکلی شدن از پابین ک داخل اب هست خوبن و اصلا زرد نیست فقط اولبن برگایی ک دارن از پابین زردن ترخدا هرجه زودتر اگز مبشه راهنماییم‌کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۰:۰۱:۵۹

الهام سرباز

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۰:۰۴:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت نرم شدن ساقه ی بامبو بیماری قارچی است .باید قسمتهای نرم شده را کاملا از ساقه جدا کنید و قسمتهای سالم را دوباره ریشه دار کنید .آب گلدان باید زود به زود تعویض بشه و از آب بدون املاح استفاده بشه بهتره گلدان در مکانی قرار داشته باشه که دمای یکنواخت داشته باشه نوسان دما و گرم و سرد شدن محیط میتونه گیاه رو به این مشکلات دچار کنه و همچنین محیط باید تهویه ی خوبی داشته باشه تا گیاه به بیماریهای قارچی مبتلا نشه .اگر بدنه ی گلدان و ساقه و ریشه ها حالت لزج پیدا کرده اند باید حتما با شست و شو پاک شوند .اگر وسیله ای که با آن گیاه را قطع کردید استریل نبوده باشه میتونه در گیاه بیماری قارچی یا باکتریایی ایجاد کنه .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۰:۵۳:۳۴

الهام سرباز

الان برگایی که زرد شده رو باید جدا کنم ؟ باید گیاه از هم حدا کنم یا همه باهم باشند و اینکه کود اسپری اهن رو برگاش بزنم یا خیر اینکه بگین حالش خوب میشه یا نه

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۱:۰۱:۵۱

کارشناس شماره ۱

برگهای زرد رو جدا کنید .فعلا کوددهی را متوقف کنید .قسمتهای پوسیده شده ی ساقه را قطع کنید .باید از قسمتهای سالم قلمه بگیرید و دوباره ریشه دار کنید .

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۱:۴۲:۰۱

الهام سرباز

الان من گلدون عوض کردم ابشو عوض کردم برگای زدم کندم نیازه بازم قلمه بزنم یعنی خوب نمیشه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۳:۵۱:۵۵

الهام سرباز

لطفا جواب بدین

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۹:۰۷:۲۲

کارشناس شماره ۱

اگر تمام قسمتهای ساقه الان سالمه نیازی به قلمه زدن نیست اما ممکنه انتهای ساقه دوباره کمی نرم بشه .مدتی گیاه رو زیر نظر داشته باشید اگر باز هم انتهای ساقه نرم شد باز هم قسمتهای نرم را باید جدا کنید .سعی کنید محیط نگهداری گیاه زیاد گرم نباشه و آب را هم زود به زود تعویض کنید .یک تکه زغال هم در آب بیاندازید

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۹:۵۸:۵۸

الهام سرباز

بله ممنووونم

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۲۰:۵۰:۳۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۲۳:۲۳:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@