پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمانه نامی

تعداد سوال: ۱

بی حال و خشک شدن برگ های شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۸۱۳

سلام وقتتون به خیر گلدون شفلرای من کاملاً بی حال شده و احساس میکنم که داره خشک میشه. قبلاً گوشه پذیرایی جلو پنجره بود الآن بردم گذاشتمش تو تراس. به نظرتون علتش چیه چیکار باید کنم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۲۰:۴۰:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . علت بیحال شدن شفلرا میتونه نامنظم بودن و افراط و تفریط در آبیاری و یا تهویه ی نامناسب محیط باشه .شفلرا گیاهی است که به مکانی با تهویه ی بسیار خوب نیاز داره و اگر در مکانی با هوای مانده و دم کرده قرار داشته باشد , واکنش نشان میدهد اگر محل اقامت شما پاییز ملایم دارد و هوا سرد و خشک نیست میتوانید تا اواسط پاییز گلدان را در تراس قرار دهید .برای آبیاری باید اجازه بدهید بین دو آبیاری خاک گلدان کمی خشک شود.آیا برگها حالت سیاه و پوسیدگی دارد و به راحتی از گیاه جدا میشود ؟

۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۲۳:۱۵:۵۴

سمانه نامی

بله بعضی از برگ ها سیاه شدند و بعضی های دیگه خشک و بی جون و برگ ها کاملاً حالت افتادگی دارند و سرحال نیستند

۱۳۹۹-۰۷-۱۶ ۲۰:۴۴:۳۱

سمانه نامی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۶ ۲۰:۴۵:۵۶

سمانه نامی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۶ ۲۰:۴۶:۳۵

سمانه نامی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۶ ۲۰:۴۷:۱۰

کارشناس شماره ۱

آبیاری را به چه صورت انجام میدهید ؟ آیا پیش آمده که گیاه برای یک الی دو روز و یا بیشتر در محیطی بسته , بدون تهویه ی کافی قرار داشته باشه ؟(مثلا در اوقاتی که در منزل نبوده باشید و گیاه در محیطی کاملا بسته قرا داشته باشه )

۱۳۹۹-۰۷-۱۶ ۲۳:۵۷:۰۱

سمانه نامی

بله از وقتی که این گلدون رو خریدم گوشه ی پذیرایی جلوی پنجره بوده و آبیاری هم به صورت هفته ای یک مرتبه انجام میدادم

۱۳۹۹-۰۷-۱۷ ۱۳:۵۵:۲۰

کارشناس شماره ۱

بهتره چند روز گلدان را در مکانی با تهویه ی مناسب قرار بدید .هوای محیط تازه و کمی خنک باشه. آبیاری رو هم منظم انجام بدید ببینید حالش بهتر میشه یا خیر .سعی کنید در زمان آبیاری خاک گلدان کمی خشک شده باشه و از آبیاری در اوقات سرد ، خودداری کنید .میتونید از طریق همین تاپیک در مورد این گیاه با ما در ارتباط باشید

۱۳۹۹-۰۷-۱۷ ۱۹:۳۸:۴۹

سمانه نامی

من برای چند روزی گلدان رو جایی گذاشتم که هم تهویه و هم نور مناسبی داشته باشه. آبیاری رو هم منظم انجام میدم. اما چند روزه متوجه شدم روی بعضی از برگ های گیاه سفیدک زده که اون برگ هارو از گیاه اصلی جدا کردم و دور انداختم. اما امروز هم روی بعضی از برگ ها متوجه شته های قهوه ای شدم که اون برگ هارو هم کندم و دور انداختم. به نظرتون چه کاری باید انجام بدم برای حفظ گیاهم ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۱:۰۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر علت وجود سفیدک قارچ هستش سعی کنید تو این روزا که هوا نوسان دما داره و تفاوت دمای روز و شب محسوس هستش روی برگها اب پاشیده نشه و برای از بین بردن شته هم میتونید از سم دیازینون استفاده نمایید سمپاشی را در معرض نور خورشید انجام ندید .آیا حال عمومی گیاه بهتر شده ؟ نسبت به زمانی که داخل منزل بود

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۰:۳۴

سمانه نامی

چون هوای بیرون خیلی سرد بود گلدان رو روبروی در تراس گذاشتم ظهر ها که دمای هوا پایین تر بود در تراس رو باز میذاشتم. به نظر خودم شاید خیلی کم بهتر شده باشه. برای از بین بردن شته های سفید که فرمودید چیکار کنم. اما برای شته های قهوه ای راه حل چیه ؟ آیا علت اصلی بی حالی گیاه هم شته هستش ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۶:۳۵

کارشناس شماره ۱

بله وجود آفات میتونن باعث بیحالی گیاه شوند .لطفا از شته های سفید برام عکس بفرستید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۰:۵۹:۰۷

سمانه نامی

اینم سفیدک های روی برگ

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۱:۰۸:۴۸

سمانه نامی

لطفاً راه حل هم برای از بین رفتن شته های سفید و هم شته های قهوه ای لطف بفرمایید بهم بگید. کلا هر چیزی که برای خوب شدن گیاهم لازمه تا تهیه اشون کنم یا هر کاری که لازم هست انجام بدم

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۱:۱۵:۴۵

سمانه نامی

اینم روی برگ های دیگه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۱:۰۹:۴۲

سمانه نامی

بعضی برگ های دیگه هم شته ی قهوه ای رنگ دارند

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۱:۱۲:۵۵

سمانه نامی

شته قهوه ای

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۱:۱۴:۲۶

کارشناس شماره ۱

برای سفیدک ها باید رطوبت را کم کنید وگرنه سمپاشی تاثیری ندارد .ابتدا تمام سفیدکها را از روی گیاه بردارید و بعد رطوبت را کمتر کنید .اگر تعداد سفیدکها زیاده بعد از برداشتن اونها از روی گیاه با سم ایمیداکلوپراید ۳۵ درصد گیاه رو سمپاشی کنید سمپاشی را در خارج منزل و دور از نور خورشید انجام بدید . لکه های قهوه ای آیا با ناخن کنده میشوند و بصورت پوسته ی خشک و نازک هستن ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۱۳:۲۸:۱۰

سمانه نامی

بله لک های قهوه ای کنده میشوند و خشک و نازک هستند. چند تا کامنت بالاتر فرمودید از سم دیازینون استفاده کنم کامنت قبلی فرمودید از ایمیداکلوپراید استفاده کنم. میشه دقیقا بفرمایید برای از بین رفتن شته های سفید و قهوه ای از چه چیزی استفاده کنم؟ آیا هر دوی این سم ها لازم هستند ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۱۸:۵۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

ایمیدا کلوپراید یک سم حشره کش سیستمیک است که همراه با آبیاری به گیاه داده میشود .بهتره برای از بین بردن شپشک آردآلود و شپشک سپردار از سموم سیستمیک مانند ایمیداکلوپراید استفاده کنید .بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۴۵:۳۷

سمانه نامی

با توجه به این که آبیاری گیار رو منظم کردم و گیاه رو در مکانی با تهویه مناسب قرار دادم گیاه سرحال تر شده. الآن تنها مشکل همین آفات هستند. پس من سم ایمیدیاکلروپراید تهیه کنم و همراه آبیاری به گیاه بدم ؟ آیا کار دیگه ای هم باید انجام بدم ؟ یا فعلاً همین آبیاری منظم و تهویه مناسب و استفاده از سم کافیه؟ و این که سم رو به چه میزان و هرچند وقت یک بار به گیاه بدم

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۰:۰۲:۰۷

سمانه نامی

الآن گیاه در این وضعیت هستش که در مقایسه با عکس اول که آپلود کردم سرحال تر شده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۰:۰۴:۵۷

کارشناس شماره ۱

بله حالش خیلی بهتر از قبل شده . ببینید شپشکها بیشتر بعلت رطوبت بالا فعالیت میکنند .بهتره در زمان آبیاری نیمی از خاک گلدان خشک باشد و بعد آبیاری انجام شود .از اسپری کردن آب برروی گیاه فعلا خودداری کنید .به گیاه کود ندید تا بهار آینده . سمپاشی را فقط در دو نوبت با فاصله ی دو هفته انجام دهید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۰:۳۵:۴۹

سمانه نامی

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون ????????

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۰:۴۰:۴۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۴:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@