پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سجاد

تعداد سوال: ۱

اگلونما ویژه

تعداد بازدید ۵۰۹

من آگلونما سفید دارم تازه گرفتم متوجه شدم برگاش سوراخ شدن یا جاهای تازه دارن میشن آیا مشکلی داره یا خودش همین جوری هستش؟؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۸ ۱۵:۳۸:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .سوراخ شدن برگهای آگلونما طبیعی نیست و نشان دهنده ی وجود آفت است .آفاتی مانند حلزون های خیلی ریز و یا لارو حشرات از برگهای گیاهان تغذیه میکنند .در اکثر موارد این آفات به دلیل کوچک بودن , قابل دیدن نیستند و از اثری که برروی گیاه باقی میگذارند متوجه وجود آنها میشویم .البته گاهی اوقات بعضی از انواع بیماری های قارچی هم میتوانند برروی برگها چنین آسیبی را ایجاد کنند .بهتر است ابتدا با سم حشره کش مخصوص گیاهان مانند دیازینون گیاه را سمپاشی کنید سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . اگر باز هم برگهای جدید سوراخ شدند دو هفته ی بعد سمپاشی با دیازینون را تکرار نمایید .اگر سوالی دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۷-۱۸ ۲۲:۱۷:۰۱

سجاد

سلام من امشب خاکش عوض کردم ریشهاش سست بودش همینجوری کنده میشدن کرم با حشره هم تو خاکش خیلی بودش مشکلش چی می‌تونه باشه ؟؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۴ ۱۸:۳۲:۴۵

کارشناس شماره ۱

علت سست شدن ریشه ها میتواند از بین رفتن ریشه ها توسط جانوران داخل خاک باشد .بعضی از جانوران از ریشه های گیاه تغذیه میکنند و اگر تعداد آنها زیاد باشد برای گیاه مشکلاتی را به وجود میآورند .آیا برای گیاه سمپاشی انجام دادید ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۴ ۲۲:۲۸:۰۶

سجاد

من تازه گرفتم هنوز سم پاشی نکردم

۱۳۹۹-۰۷-۲۴ ۲۲:۳۶:۰۹

کارشناس شماره ۱

الان خاک گلدان را بطور کامل تعویض کردید ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۴ ۲۲:۵۲:۵۶

سجاد

اره

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۰۱:۴۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

خب فعلا سمپاشی رو انجام ندید اگر دوباره برگها دوباره سوراخ شدند با سم دیازینون سمپاشی کنید .الان حال گیاه خوبه ( بعد از تعویض گلدان)؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۸:۱۶:۴۳

سجاد

فعلا که خوب بوده سرحال تا بعد که ببینیم بهتر میشه یا ن

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۴:۵۰

کارشناس شماره ۱

بله بهتره فعلا به همین منوال ازش نگهداری کنید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۸:۴۶:۳۵

سجاد

سلام خسته نباشید آگلونما من برگاش داره زرد میشه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۲۲:۰۷:۱۳

سجاد

سلام خسته نباشید آگلونما من برگاش داره زرد میشه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۲۲:۰۷:۱۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .آیا به راحتی از گیاه جدا میشه و نرم هم شده ؟ گلدان در چه محیطی قرار داره ؟ از چه ترکیب خاکی در زمان تعویض گلدان براش استفاده کردید ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۰:۱۵:۱۷

سجاد

سلام برگاش کنده نمیشن سفتن فقط زرد شدن خاکشم پیت ماس ماسه پودر زغال هستش

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۱۳:۲۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

خاکش دیر خشک میشه ؟ و آیا نسبتا سنگین هستش ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۲۲:۴۸:۲۲

سجاد

اره

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۱۷:۰۵:۲۰

کارشناس شماره ۱

خاکش رو کمی سبک کنید .ترکیب پیتماس و ماسه فقط برای کاشت بذر مناسبه .بهتره خاک گلدان را با اضافه کردن خاکبرگ سبک کنید .مثلا ترکیب کردن یک قسمت خاک گلدان خودتان با 3 قسمت خاکبرگ میتواند ترکیب خوبی برای آگلونما باشد .

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۳:۰۶:۵۷

سجاد

خاک برگ خودم قاطی کنم برگ هر درختی اشکال نداره یا از بازار تهیه کنم ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۰۰:۰۳:۱۲

کارشناس شماره ۱

خاک برگ تقریبا همون برگ درختان هستش اما بصورت خرد شده .برگها باید کاملا خشک و قهوه ای رنگ باشند و سبز نباشند .هم میتوانید خودتون برگ را جمع اوری کنید و خرد کنید و استفاده کنید و هم اینکه از بازار تهیه کنید

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۱۰:۴۸:۳۵

سجاد

ممنون خاکش سبک کنم ببینم بهتر میشه یان

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۱۱:۴۷:۱۵

کارشناس شماره ۱

متشکرم .نتیجه ی کارتون رو اطلاع بدید .سعی کنید گلدان جدید کمی کوچکتر باشه و زهکشی ته گلدان را هم حتما انجام دهید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۰۹:۱۶:۰۹

سجاد

چشم حتما اطلاع میدم

۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۲۰:۲۰:۳۱

سجاد

سلام خانم کاظمی خسته نباشید اگلونما من الان سه تا از برگاش کامل خشک شده بقیه هم دارن زد میشن ریشه هاشم همه کنده شدن چنتای مونده سستن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۱۳:۵۷:۲۷

سجاد

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۱۳:۵۷:۵۱

سجاد

سلام یه گلدان پتوس هم دارم که برگاش زرد شدن خودشم پژمرده هستش این دو گلدان پتوس با اگلونما باهم گرفتم که اینجوری شدن جفتشون باهم شروع کردن به زرد شدن ابیاری هم تفریبا هفته یباره وقتی بالای خاک خشک میشه گاهی اوقات هم قبار پاشی میشن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۱۴:۱۹:۲۲

کافه گلدون

با عرض سلام و وقت بخیر جهت پرسش درمورد گیاه جدیدتون لازم است تاپیک جدیدی تعریف بفرمایید.در هر تاپیک در مورد یک گیاه راهنمایی خواهید شد باسپاس از همکاری شما

۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۱۷:۲۶:۰۶

سجاد

سلام الان برای اگلونما چکار کنم برگاش همه دارن زرد میشن خشک میشن ریشه هاشم تقریبا همه کنده شدن چیزی نمونده خاکشم سبک کردم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۲:۲۳:۰۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .بعلت آب زیاد گیاه در حال پوسیده شدن است .اگر اطمینان دارید که آبیاری را به اندازه و به میزان کافی انجام میدادید , مشکل از خاکه , که آب را زیاددر خود نگه میدارد .لطفا این قسمت ساقه و ریشه که در تصویر مشاهده میشه را کاملا شسته و برام عکس بفرستید .

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۰:۴۳:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@