پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

موسوی

تعداد سوال: ۱

ریختن برگ شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۵۴۵

سلام وقتتون بخیر ببخشید ی گل شفلرا خریدم که چند روزیه متوجه شدم برگاش میریزن در حدود 1دونه یا 2تا دلیلش و خواستم بدونم و البته ریشه ش زده بیرون از زیر گلدون که تعویض نکردم گلدون و 20 روزه خریدمش و هفته ای 2بار آبیاری میشه و تقریبا در محیطی گذاشتم نزدیک ی ساعت بهش آفتاب میخوره

۱۳۹۹-۰۷-۱۹ ۱۰:۱۹:۳۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .شفلرا اگر از نوع شفلرا ابلق باشه به نور بیشتری نیاز داره و روزی یک ساعت نور براش کافی نیست .کمبود نور میتواند باعث ریزش برگها شود .البته به غیر از این مورد , افراط و تفریط در آبیاری نیز میتواند باعث ریزش برگها شود .اگر ریشه از زیر گلدان بیرون زده میتوانید گلدان را با یک سایز بزرگتر تعویض نمایید .از خاک مناسب مخلوطی از خاکبرگ و خاک باغچه استفاده نمایید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .لطف کنید عکس گیاه رو هم ارسال کنید .متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۱۹ ۱۰:۴۳:۲۶

موسوی

سلام تشکر بابت پاسخگوییتون عکس و ارسال کردم و خواستم بپرسم که اگه گلدون و عوص نکنم مشکلی نیس ريشش زده باشه بیرون از پایین؟ و اینکه نیازه حالت جزیره واسش درس کنم بذارم زیر گلدون؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۱ ۱۴:۵۰:۳۸

کارشناس شماره ۱

معمولا زمانی که ریشه از زیر گلدان بیرون زده باشه نیاز به تعویض گلدان هست و بهتره اینکار انجام بشه البته اگر گیاه از قسمت بالا برگ جدید میزند و در حال رشد است میتوانید تا مدتی گیاه را در همین گلدان نگهدارید و گلدان را تعویض نکنید .مهمترین چیزی که الان گیاه نیاز داره هوای تازه و نور زیاد هستش چون شفلرا شما از نوع ابلق و به نور بیشتر نیاز دارد .آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۱ ۱۶:۵۲:۰۱

موسوی

ببخشید گل شفلرا اا دچار قارچ شده و کم کم داره همه جای برگاش سیاه میشن چیکار کنم واسش که خوب بشه و اینکه کود 3بیست بهش بزنم الان خوبه و گلدون و تعدیص کنم یانه

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۱۹:۰۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

کود سه بیست برای درمان قارچ به کار نمیرود و فقط مواد غذایی را در اختیار گیاه قرار میدهد .آیا کارهایی که خدمتتون عرض کرده بودم را برایش انجام دادید ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۴۰:۴۵

موسوی

سلام وقتتون بخیر گلدون رو نه عوص نکردم چون گلدهی داش از بالا ولی آبیاری و هفته ای 2بار که ریزش برگ داش و دیگه قارچ گرف نور و گفتید کمه یکساعت که بردم جایی که نورش بیشتر باشه واسش

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۸:۵۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

یعنی گلدان رو مدام جابجا میکنید ؟؟ از محل کمنور به پرنور ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۴:۱۶

موسوی

بله جابجاش میکنم البته مدام نه هر 2روز ی بار

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۲:۳۳:۵۴

کارشناس شماره ۱

یکی از کارهایی که میتواند برای گیاه مشکلات زیادی را ایجاد کند جابجایی گلدان است .لطفا گلدان را در مکانی ثابت باشرایطی که مناسب باشد قرار دهید متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۰:۱۲:۱۱

موسوی

این گل من داغون شده چیکار کنم واسش که بهتر بشه گلدون و عوص کردم و سم پاشیش کردم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۱۰:۳۲:۴۲

کارشناس شماره ۱

چرا از خاک کوکوپیت و پرلیت استفاده کردید؟؟؟ گیاه تو این خاک از بین میره . باید تو ترکیبی از خاکباغچه و خاکبرگ و کمی کود کاشته شود .

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۱۰:۴۶:۳۹

موسوی

خاک برگ واسش گرفتم بهم اینو دادن و البته بیشترش و از این استفاده کردم و یکم خاک باغچه گذاشتم

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۳:۴۹

کارشناس شماره ۱

این خاک اصلا براش مناسب نیست

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۶:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@