پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زیبا

تعداد سوال: ۱

خراب شدن برگهای سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۴۲

یک سانسوریا پا کوتاه داشتم که سه تا پاجوش زد کمی که بزرگ شدن رفتم گلفروشی سه تا پاجوش را درآورد و داخل سه تا گلدون زد ولی بعد از یک هفته پاجوش ها که ریشه داشتن از داخل گلدون شل شدند و دیدم که اصلا ريششون از بین رفته و همچنین گیاه مادر برگهاش داره زرد میشه داخل شکل هم مشخصه و میپوسه چکار کنم که خراب نشه؟ و سوال بعد اینکه آیا برگهای سانسوریا بدون ریشه داشتن داخل خاک بگزارم ریشه میکنه و اگر روی گلدون پلاستیک بکشم خراب نمیشن؟؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۹ ۱۹:۱۰:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت پوسیدگی و شل شدن برگهای سانسوریا بعد از تعویض گلدان یا جداسازی پاجوشها ، رطوبت بالا و بیماری قارچی است . بزرگ بودن گلدان نسبت به سایز گیاه و حجم ریشه هم میتواند عاملی برای پوسیدگی باشد .بهتره گلدان را در مکانی قرار دهید که تهویه ی خوبی داشته و آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید .دمای محیط باید یکنواخت باشد و مدام گرم و سرد نشود .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۷-۱۹ ۱۹:۵۷:۲۵

زیبا

تعداد سوال: ۱

الان این عکسی که فرستادم و شما دیدید گلدانش بزرگ است و اینکه قارچ کش چجوری باید استفاده کنم به شکل آبیاری یا اسپری روی گیاه و قارچ کش باشه یا سم؟؟

۱۳۹۹-۰۷-۱۹ ۲۰:۰۳:۰۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

گلدانها بزرگ هستند چون سانسوریا پاکوتاه ریشه ی چندانی ندارد .قارچ کش نوعی سم برای از بین بردن بیماریهای قارچی است .قارچ کش کاربندازیم بصورت آبیاری استفاده شود .

۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۰۰:۱۰:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@