پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فهیمه علیزاده

تعداد سوال: ۱

زردشدن آگلونما ویژه

تعداد بازدید ۴۴۹

برگهای آگلونما داره یکی یکی زرد میشه نور شدید دریافت نمیکنه آبیاری هم هفته ای یبار سطح خاک خشک بشه انجام میدم و غبار پاشی هم میکنم زیر گلدونی رو نگاه کردم یه عالمه کرم خشک شده هست فکر کنم چیکارش کنمممم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۱۵:۰۸:۴۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .آگلونما گیاهی ابدوسته و در هر نوبت آبیاری باید کاملا سیراب بشه البته بین دو آبیاری باید اجازه بدید سطح خاک گلدان کمی خشک بشه .گرمای محیط و تهویه ی نامناسب و سیراب نشدن گیاه میتونه عواملی برای زرد شدن برگها از قسمت پایین گیاه باشه آیا در هر نوبت آبیاری به گیاه انقدر آب میدادید که از زیر گلدان خارج بشه ؟ دمای محیط متعادل هستش یا نوسان داره ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۱۵:۵۵:۱۳

فهیمه علیزاده

آره آب داخل زیر گلدونی جمع میشد بعضی وقتا نگاه میکردم البته دما هم که الان کمی سردتر شده کنار پنجره بود که جاش رو عوض کردم اون همه کرم از کجا اومدن؟ ؟?قبلا هفته او دوبار آب میدادم دیدم برگاش زرد شد الان هر جمعه بهش آب میدم

۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۲:۰۸

فهیمه علیزاده

برگ ها هم از وسط زرد شدن هم پایین در تابستان پنجره رو باز میکردم هوا عوض بشه ولی الان سرد شده نه

۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۳:۳۲

کارشناس شماره ۱

کرمها ممکنه لارو بعضی حشرات باشند که در خاک وجود دارند و بعضی از این لاروها از ریشه ی گیاه تغذیه میکنند معمولا در خاک جانورانی وجود دارند که با دریافت رطوبت و گرمای محیط فعالیت میکنند . اگر فکر میکنید در داخل خاک گلدان هنوز کرم های زنده وجود دارند میتوانید از سم دیازینون برای از بین بردن این کرمها استفاده کنید . سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . سعی کنید گلدان در مکانی با دمای یکنواخت و کمی خنک قرار داشته باشد و آبیاری را همزمان با خشکی خاک انجام دهید اگر روند زرد شدن گیاه ادامه پیدا کرد باید گیاه را از گلدان خارج کرده و وضعیت ریشه ها را مورد بررسی قرار دهید

۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۲۳:۱۰:۵۹

فهیمه علیزاده

مطمئن نیستم که کرم زنده وجود داره یانه اگه وجود نداشته باشن با سم پاشی گیاه آسیب نمیبینه؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۲۳:۲۱:۳۶

کارشناس شماره ۱

اگر مطمئن نیستید ,نیازی به سمپاشی نیست .همان کارهایی که خدمتتون عرض کردم را در مورد آبیاری و تهویه و دما انجام دهید تا ببینیم حال گیاه بهتر و یا روند زرد شدن برگها متوقف و یا کند میشود یا خیر ؟ لطفا با ما همچنان در ارتباط باشید. متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۲۳:۳۲:۳۹

فهیمه علیزاده

متشکرم از شما

۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۲۳:۴۶:۲۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۳ ۰۰:۱۵:۲۴

فهیمه علیزاده

سلام مجدد یه سوال دیگه هم داشتم برگهای زرد شده رو جدا کنم از گیاه یا نیازی نیست؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۴ ۰۸:۵۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .بله می تونید برگهایی که کامل زرد شده اند را جدا کنید

۱۳۹۹-۰۷-۲۴ ۱۲:۴۴:۲۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .بله می تونید برگهایی که کامل زرد شده اند را جدا کنید

۱۳۹۹-۰۷-۲۴ ۱۲:۴۴:۵۳

فهیمه علیزاده

سلام برگهای آگلونما همچنان زرد میشن .الان برای نتیجه گیری زوده آیا؟و اینکه یه جوانه هم زدن اینکه جوانه زده یعنی ریشه سالمه؟؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۴:۵۴:۵۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .گیاه در کنار پنجره ی نورگیر قرار داره ؟؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۲۳:۲۲:۰۳

فهیمه علیزاده

نه کنار پنجره نیست واسه عکس گرفتن گذاشتمش کنار پنجره شمالی

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۲۳:۲۵:۳۴

کارشناس شماره ۱

لطفا یه عکس از نمای دورتر از گیاه ارسال کنید

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۲۳:۲۴:۳۹

فهیمه علیزاده

خوبه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۲۳:۲۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

گیاه را از خاک درآورده و وضعیت زهکش و ریشه ها را بررسی کنید و نتیجه را اطلاع دهید متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۰۰:۵۶:۱۱

فهیمه علیزاده

سلام کمی از خاک رو بیرون ریختم تا ریشه رو چک کنم دیدم از این حشره داخل گلدون هست زیاد هم هستن اصلا روی خاک نبودن

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۱۲:۱۴:۵۴

فهیمه علیزاده

حالا چیکار کنم خاک رو عوض کنم یا سمپاشی باید بشه؟

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۱۷:۲۱:۴۳

فهیمه علیزاده

حالا چیکار کنم خاک رو عوض کنم یا سمپاشی باید بشه؟

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۱۷:۲۱:۵۲

کارشناس شماره ۱

این حشرات خرخاکی هستن که از ریشه های گیاه تغذیه میکنند بهتره گلدان رو با سم لاروین سمپاشی کنید سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید .

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۰:۵۴:۴۵

فهیمه علیزاده

به ریشه ها بزنم یا برگا چطور سم پاشی کنم؟

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۰:۵۸:۱۸

کارشناس شماره ۱

روی خاک گلدان و ساقه های گیاه سم بریزید تا این حشرات از بین بروند .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۲:۵۲:۱۱

فهیمه علیزاده

دما و رطوبت چطور باشه ؟ بعد سم پاشی.اگه خاک رو هم عوض کنم تاثیر بیشتری در بهبودی نداره؟

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۳:۳۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

اگلونما باید در مکانی با دمای یکنواخت و متعادل کمی خنک قرار داشته باشه و ابیاری باید در زمان خشک بودن خاک انجام بشه .تعویض خاک زیاد موثر نیست چون بهرحال اگر شرایط محیطی مناسب نشه گیاه باز هم دچار این آفت میشود .

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۱۰:۴۴:۲۸

فهیمه علیزاده

من این سم رو پیدا نکردم هنوز آیا در سایت کافه گلدون موجوده؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۲۱:۲۶:۲۶

کارشناس شماره ۱

از سموم ی مانند سوین و دیازینون هم میتونید استفاده کنید .البته باید رطوبت را هم کنترل و کم کنید در غیر اینصورت سمپاشی بی تاثیر خواهد بود و دوباره خرخاکی را در گلدان مشاهده خواهید کرد .

۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۰۹:۱۴:۴۱

فهیمه علیزاده

سلام من این سم رو تهیه کردم همش رو بریزم یا باید با آب مخلوط بشه؟شفاف هست مثل آب

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۲۲:۵۰:۵۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .اسم سمی که تهیه کردید چیست ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۰۰:۳۷:۳۹

فهیمه علیزاده

سوین ببخشید فرمودین زیر نور سمپاشی نشه یعنی در شب انجام بدم؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۱۱:۰۲:۴۰

کارشناس شماره ۱

بله باید شب سمپاشی را انجام بدید و ترجیحا خاک گلدان زیاد خیس نباشه که سم به خوبی تاثیر بگذاره .بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .خرخاکی ها زمانی که رطوبت زیاد باشد فعالیتشان بیشتر میشود .

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۲۰:۰۴:۳۴

فهیمه علیزاده

نگفتین با آب قاطی نکنم؟ همه رو بریزم؟مثل آبیاری؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۲۲:۰۰:۲۴

کارشناس شماره ۱

باید با آب مخلوط کنید .یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کنید و گیاه را سمپاشی کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۲۳:۰۳:۱۸

فهیمه علیزاده

پودر نیست آخه مایع هست

۱۳۹۹-۰۸-۰۴ ۲۳:۰۶:۲۸

فهیمه علیزاده

من سمپاشی رو انجام دادم ولی اصلا حواسم نبود باید با اسپری باشه مثل آبیاری ریختم روی خاک حالاگلم خراب میشه؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۰۰:۲۴:۵۶

کارشناس شماره ۱

اگر زیاده از حد نباشه خراب نمیشه

۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۰۱:۱۱:۰۵

فهیمه علیزاده

سلام روزتون بخیر چند روز بعد سمپاشی میشه گلدان رو آبیاری کرد؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۴:۳۹:۰۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .هر زمان خاک گلدان خشک بود بهش آب بدید مانعی نداره .

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۰۰:۳۸:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@