پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پاملا بقوسیان

تعداد سوال: ۲

چروکیدگی و‌نرم شدگی تنه و‌ ریزش برگ در بونسای ویژه

تعداد بازدید ۶۴۲

سلام وقت بخیر، بونسای من کاملا ساقه اش چروکیده و‌پوک شده و برگهایش هم داره به شدت میریزه، راستش یک روز در هوای گرم بوده و روی خاکش حالت خزه سبز وجود داشت و روی ساقه هم حالت برفک سفید، تا ۲ یا ۳ روز پیش برگها خوب بود و ریزش نداشت ولی پس از اینکه یک روز در بالکن و هوای گرم بود کاملا چروکیده و برگها ریخت، من یک حالت خراش دادم ساقه را ولی مطابق عکس پوک شده، میخواستم ببینم علت این پوکی و چروکیدگی چیست و ایا امیدی هست که دوباره درست شود؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۰۳ ۲۲:۵۲:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر .متاسفانه زمانی که گیاه تا این حد دچار آسیب میشود نمیتوان برایش کاری کرد .گرمای زیاد ، افراط و تفریط در آبیاری ، خاک نامناسب و یا بسته شدن زهکش و تهویه ی نامناسب محیط باعث ایجاد شدن این مشکلات برای بونسای شما شده است . وقتی سطح خاک جلبک زده بود بهتر بود یک لایه از سطح خاک را برمی داشتید و کمی خاک تازه جایگزین میکردید علت بروز سفیدکها هم بیماری قارچی در اثر رطوبت زیاد و تهویه ی نامناسب محیط بوده که با کنترل رطوبت و آبیاری و بهبود تهویه این مشکل برطرف میشد .اگر ابهامی در مورد توضیحاتی که خدمتتون عرض کردم وجود داره بفرمایید تا براتون توضیح بدم .

۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۸:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@