پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرانک

تعداد سوال: ۱

برگ ریزی ادنیوم ویژه

تعداد بازدید ۴۳۶

از وقتی حالش شروع به بد شدن کرد، سرج کردم‌ آبیاری کمتر انجام دادم. در این بین هوا هم کمی سرد شده بود که شوفاژ روشن شد. البته از جای گلدون خیلی فاصله داره. تو رو خدا به داد گلم برسید.. از امروز همه برگها زرد شدند و شروع به ریزش کردند. ابیاری به صورت غبارپاشی و روزانه بود که با سرد شدن هوا روز در میون شد

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۱۹:۱۷:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آبیاری بصورت مه پاشی نمیتواند نیاز آبی گیاه را برطرف کند یعنی هیچوقت پای گلدان آب نمیریزید ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۰:۱۱:۰۷

فرانک

چرا میریزم. اخر هفته ها به خاکش ی لیوان آب میدادم. نور اتاق هم مناسبه و از پنجره نور کافی میاد. تو نور مستقیم هم نیست.

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۰:۳۳:۳۰

کارشناس شماره ۱

تو روزهای گرم , هفته ای یک لیوان آب برای گیاه بسیار کم است .لطفا اسپری کردن آب برروی گیاه را متوقف کنید .تمام برگهای ریخته شده برروی گلدان را جمع کنید .برگهایی که ببروی گیاه مانده و سست و خشک شده اند را از گیاه جدا کنید .گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب و نور کافی قرار داده و هرزمان خاک گلدان خشک بود به گیاه آب بدهید برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .بعد از مدتی اگر گیاه برگدهی را شروع نکرد یکبار با سم قارچ کش گیاه را سمپاشی کنید .میتوانید از سم کاربندازیم بصورت آبیاری و یا سم مانکوزب بصورت اسپری کردن استفاده نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۰:۵۴:۱۸

فرانک

ممنون از پاسختون.. فقط اینکه چقدر صبر کنم برگدهی رو شروع کنه؟ که بعد سم پاشی کنم؟ نیازی به عوض کردن خاک گلدون نیست؟ ممنون

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۱:۰۶:۳۹

فرانک

و اینکه برگ جدید هم که داده بود. خیلی کوچیک باقی می موند و خشک و سیاه میشه

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ ۲۱:۲۳:۰۱

کارشناس شماره ۱

کدوم شهر تشریف دارید و ایا تراس دارید ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۱۳:۱۴:۱۴

فرانک

کرج هستم. بله خونه تراس داره

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۱۵:۵۹:۲۲

کارشناس شماره ۱

بهتره یکی دو هفته گلدان را در تراس در مکانی سایه آفتاب قرار بدید .و مواردی که قبلا خدمتتون عرض کردم براش انجام بدید ببینید وضعیتش تغییر میکنه یا خیر ؟بهتره مکانی که انتخاب میکنید به گونه ای باشد که گیاه نور ملایم آفتابِ صبح تا ظهر را دریافت نماید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۲:۲۳:۱۸

فرانک

سپاس بانو ??

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۲:۵۸:۱۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .میتونید از طریق همین تاپیک در مورد گیاه فیکوس جینسینگ با ما در ارتباط باشید .متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۲۹:۰۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@