پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نسترن عبدی

تعداد سوال: ۱

راهکار برای مشکل گیاه فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۱۷۵۰

این گیاه فیکوس ما شاخه ی سمت چپش خیلی حالش بده و تمام برگ هاش داره جمع میشه و زرد میشه حتی یه شاخه ی کوچیک با ۳تا برگ پایینش داشت که کلا خشک شد چیکار باید بکنیم میشه لطفا راهنمایی کنید؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۰:۲۷:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .فیکوس ها به مکانی با هوای تازه و تهویه ی بسیار خوب نیاز دارند .نامنظم بودن آبیاری و نوسان دما و افراط و تفریط در آبیاری و وجود آفت میتواند باعث بیحالی و افتادگی برگها شود .لطفا در بفرمایید نحوه ی آبیاری گیاه به چه صورته ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۲:۲۰:۰۴

نسترن عبدی

هفته ای یکبار ۱/۵ لیتر اب ولی تو تابستون حدود ۱۰ روز خونه نبودیم وقتی که برگشتیم دیدیم خیلی حالش بده و هرکاری کردیم دیگه خوب نشد البته فقط یه شاخه حالش خوب نشد و داره بدترم میشه ، تا قبل این موضوع هیچ مشکلی نداشت .

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۲:۲۶:۵۴

کارشناس شماره ۱

کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۲:۲۸:۳۵

نسترن عبدی

تهران

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۲:۳۵:۴۳

کارشناس شماره ۱

بهتره گلدان را به مدت یک ربع تا نیم ساعت در ظرف آب قرار دهید تا تشنگی احتمالی گیاه برطرف شود .اگر گیاه با اینکار شاداب نشد باید گلدان را در مکانی با هوای تازه مانند تراس (سایه ) قرار داده و مدتی گیاه را در همانجا قرار دهید . آبیاری را همزمان با خشکی خاک انجام دهید . بعد از یک هفته وضعیت گیاه را از طریق همین تاپیک اطلاع دهید متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۲۵:۵۱

نسترن عبدی

اخه وقتی به زیر خاک دست میزنیم خاکش خیسه و احساس میکنم که پایین گلدون گل باشه و اینکه گلدونمون فلزیه

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۳۱:۳۵

نسترن عبدی

شما عکسشو دیدی؟؟ فقط یه شاخش اینجوری شده و یه شاخه خیلی کوچیکش که تازه ۲تا برگ داده بود خشک شد ولی اون یکی شاخه کاملا حالش خوبه

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۳۵:۲۹

کارشناس شماره ۱

بله در تصویر چیزی که مشاهده میشه ساقه ی کوچکتر شاداب و ساقه ی بلندتر برگهای افتاده دارد .گیاه مستقیما در گلدان فلزی کاشته شده ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۳۹:۰۸

نسترن عبدی

بله

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۴۰:۵۳

نسترن عبدی

برگهای شاخه بلنده داره زرد میشه و جمع میشه و ۳،۴تا برگ بزرگش از پایین افتاده بقیش هم داره میوفته دیگه خیلی جمع شدن و رنگشون داره عوض میشه

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۴۲:۵۷

کارشناس شماره ۱

معمولا گلدانهای فلزی برای کاشت مستقیم گیاه مناسب نیستند و گیاه باید به همراه گلدان پلاستیکی در گلدان فلزی قرار بگیرد آیا خودتان اینکار را انجام دادید ؟؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۴۲:۴۲

نسترن عبدی

نه بردم باغ گل برام اینکارو کردن همونجا که خریدم همون موقع گلدان و جا به جا کردم و بهم گفتن که این گیاه تو این گلدون فلزی اتفاقی براش نمیوفته

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۴۵:۱۰

کارشناس شماره ۱

بهتره گلدان را تعویض و از گلدان سفالی یا پلاستیکی استفاده نمایید .گلدان فلزی برای کاشت مستقیم گیاه مناسب نیست و بیشتر جنبه ی تزئینی دارد .بهتره گیاه در گلدان غیرفلزی کاشته شود و بعد به همراه آن گلدان ,در گلدان فلزی قرار بگیرد

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۴۹:۰۶

نسترن عبدی

الان یعنی به خاطر گلدونش این اتفاق براش افتاده؟؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۲۳:۵۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

بیشتر میتونه بعلت تهویه ی نامناسب باشه ولی کاشت در گلدان فلزی هم به همراه تهویه ی نامناسب میتواند برای گیاه مشکلاتی را ایجاد کند .

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۰:۳۲:۳۷

نسترن عبدی

الان من گلدونشو عوض کنم ممکنه که حالش خوب بشه؟ چون یه سری ها دیدن گفتن باید این شاخه رو از ته بکنیم چون دیگه خوب نمیشه من میخوام همه ی تلاشمو بکنم تا حالش خوب بشه نمیخواد شاخشو ببرم

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۲:۰۶:۰۹

نسترن عبدی

هفته ی پیش که میخواستم ابیاریش کنم سم گیاهان اپارتمانی بهش دادم و از توش چندتا کرم قهوه ای و یه سری موجود سفید خیلی ریز ازش دراومد روی خاک و من همه رو از رو سطح خاک برداشتم

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۲:۳۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

اگر ساقه ای که برگهای اویزان داره الوده به آفت نباشه نیازی به جدا سازی نداره .شما گلدان رو تعویض و گیاه را در هوای آزاد ومحیطی که خدمتتون عرض کردم قرار بدید .در هنگام تعویض گلدان وضعیت ریشه ها رو هم چک کنید ببینید سالم هستند یا سیاه شده و پوسیدگی دارند .

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۲:۲۷

نسترن عبدی

باشه ممنون از راهنماییتون من امروز گلدان و عوض میکنم فقط احتیاجی به کود یا اهن نداره موقع عوض کردن خاکش بگم بهش بدن

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۲:۵۴:۳۱

کارشناس شماره ۱

بعد از تعویض گلدان تا یکماه گیاه نیازی به کوددهی نداره .فقط در هنگام تعویض گلدان ریشه ها و وضعیت ته گلدان را بررسی نمایید و اگر متوجه مورد غیرعادی شدید مثل پوسیدگی ریشه و یا وجود آفت و غیره از طریق همین تاپیک اطلاع بدید متشکرم .

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۰:۱۰:۳۴

نسترن عبدی

سلام ما گلدونمونو و خاکش و عوض کردیم ریشه ها سالم و خوب بودن وقتی داشتن خاکشو عوض میکردن گفتن به خاطر کم ابی اینجوری شده جاشو هم عوض کردم گذاشتم زیر پنجره که بازه و هوا ی ازاد هست تراسم چون خیلی افتاب هست ناونستم بزارم ولی تو تین ۲روزه ۳،۴تا برگش افتاده و برگاش کم کم داره تا بالاش زرد میشه و اون شاخه که سالم بود از پایین یه برگش زرد شده اون روزی که گلدونو عوض کردیم بهش اب و اهن هم دادیم الان نه تنها خوب نشده انگار داره بدترم میشه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۱۷:۲۹:۵۲

نسترن عبدی

عکس بالایی از شاخه ی سالمه هست که یه برگش زرد شده این هم عکس اون یکی شاخه که از پایین برگاش ریخته

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۱۷:۳۱:۵۶

نسترن عبدی

امروز ۶تا برگش افتاده اینایی که الان ریخت و عکس و گرفتم اون کوچیکه مال شاخه کوچیکس که داشتم بهش دست میزدم کنده شد

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۱۷:۳۷:۲۳

کارشناس شماره ۱

خدمتتون عرض کرده بودم تا یکماه بعد از تعویض گلدان گیاه نیازی به کوددهی نداره بهش اهن دادید ؟؟؟؟

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۰:۳۸:۰۲

نسترن عبدی

همونجایی که گلدونشو عوض کردن گفتن بدیم شما هم بعداز اینکه اهن دادیم گفتین که هیچی نباید بهش بدیم الان چیکار باید بکنم؟؟ به خاطر اون اهن داره اینجوری میشه؟؟

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۰:۵۱:۴۲

نسترن عبدی

میشه لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم؟؟

۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۲:۰۱:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد .اگر به کامنتها دقت کنید مشاهده میکنید که قبل از تعویض گلدان به سوال شما در مورد کوددهی پاسخ داده شده است . بهرحال الان برای نجات گیاه چند راه کار خدمتتون ارائه میدم اولین کاری که میتونید انجام بدید اینه که یا از ساقه های گیاه قلمه بگیرید و داخل اب ریشه دار کنید دوم اینکه گیاه رو از خاک دراورده و مدتی در آب و در هوای آزاد نگه دارید تا این تنش رو از سر بگذراند سومین راه اینه که گیاه رو به همین صورتی که هست در گلدان قرار داده و آبیاری را کنترل کنید شاید بتونه این وضعیت رو تحمل کنه و حالش کم کم بهتر بشه . بهر حال گیاه وضعیت خوبی نداره و طول میکشه تا دوباره سرحال بشه .در این فاصله میتونید از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید

۱۳۹۹-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۵:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@