پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

کاشت نوعی کاکتوس ویژه

تعداد بازدید ۴۵۶

سلام و عرض احترام یک نوع کاکتوس دارم(ماری؟) که در داخل آن چند گیاه متفاوت که احتمالا ساکولنت هستند در آمده با وجودی که در هوای آزاد و تحت تابش نور آفتاب است ولی نازک است و بیشتر رشد طولی دارد آیا ممکن است به خاطر رشد گیاهان کنارش باشد؟و آیا صلاح می دانید ان را به گلدان دیگری منتقل کنم. در ضمن قلمه دیگری از همین کاکتوس ماری دارم که چند روز در فضای آزاد رها شده بود می توانم ان را کنارش بکارم. و آخرین سئوال اینکه در پائیز و زمستان در فضای بیرون بماند؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۸:۴۸:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .اسم کاکتوس تون بُرزی کاکتوس و از خانواده ی کلیستو کاکتوسهاست .میتونید این کاکتوس را در گلدان جداگانه ای بکارید و آویزان کنید تا این کاکتوس بصورت آویز رشد کند .کلیستو کاکتوسها به مکانی تمام آفتاب میاز دارند پس بهتره گلدان را در مکانی آویز کنید که بیشترین ساعات روز نور مستقیم خورشید بر روی گیاه بتابد .بله میتونید قلمه ای که دارید را در گلدان دیگری ریشه دار کنید و بعد به این گلدان انتقال دهید .ساکولنتهای اطراف کاکتوستون هم اشک تمساح هستش که به نور زیاد نیاز داره و میتونید در همان گلدان نگهش دارید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۱:۱۰:۵۰

نوشین اسدییان

خیلی ممنون از توصیحات منظورتان اینست که گلدان جدا شده در از سقف بالکن آویزان کنم؟آنوقت گیاه به سمت پایین گلدان می رود؟ یا منظورتان اینست که گلدانهای خاصی لازم است که برعکس آویزان می شود؟ و نوک گیاه به سمت زمین است؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۵:۲۲:۴۲

نوشین اسدییان

سئوال دیگر اینکه شاخه جدا شده را در ماسه بکارم؟ معمولا چقدر طول میکشد تا ریشه بزند و از کجا خواهم فهمید که ریشه داده؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۵:۲۴:۱۱

کارشناس شماره ۱

منظورم آویزان کردن گلدانی است که برزی کاکتوس در آن کاشته شده است .تصویر زیر یک برزی کاکتوس است که در گلدان کاشته شده و گلدان در گلدان آویز قرار دارد و این کاکتوس توسط نیروی جاذبه ی زمین به سمت پایین کشیده شده و به این صورت درآمده است . بله قلمه را در خاک کاکتوس ریشه دار کنید .بعد از ریشه زایی , کاکتوس از قسمت بالا شروع به رشد خواهد کرد .با توجه به شروع فصل سرما ممکن است این پروسه کمی طول بکشد .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۰:۰۷:۲۴

نوشین اسدییان

سپاسگزارم

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۹:۳۶:۱۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۹:۳۹:۳۱

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر کاکتوس من در حال حاضر صاحب چند غنچه کوچک شده لطفا راهنمایی بفرمائید چه کودی برای تقویت بدهم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۸:۴۷:۴۲

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر کاکتوس من در حال حاضر صاحب چند غنچه کوچک شده لطفا راهنمایی بفرمائید چه کودی برای تقویت بدهم در ضمن چند قلمه دیگر کنارش کاشته بودم که متاسفانه رنگ آن زرد شده احتمالا خشک خواهد شد آیا اقدام کمک کننده ای می توانم انجام بدهم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۸:۵۰:۳۳

نوشین اسدییان

با وجودیکه غنچه دار شده ولی ساقه خصوصا قسمت بالایی به زردی گراییده آیا به خاطر ضعیف بودن است؟ در ضمن چند قلمه دیگر هم کاشته بودم که با وجود اینکه ریشه کوچکی داشتند ولی به زردی و کمی چروکیده و لاغرتر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۹:۰۳:۴۳

نوشین اسدییان

یکی از قلمه ها هم شل شده بود که آنرا خارج کردم انتهای آن پینه بسته بود و ریشه ای نداشت می تونم دوباره آنرا بکارم اگر جوابتان مثبت است با چه شرایطی این کار را بکنم و آیا در همان گلدان که سایر قلمه ها هستند دوباره بکارم

۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۹:۰۷:۲۵

نوشین اسدییان

ببخشید عکس ارسال نشده بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۹:۱۱:۱۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .حالا که گلدهی رو شروع کرده باید تو آبیاری اش دقت کنید و آبیاری رو منظم کنید در غیر اینصورت غنچه ها میریزند .فعلا تا گل میده به کود نیازی نداره و فقط آب و نور خوب میخواد اما بعد از اتمام گلدهی میتونید با کود های پتاس و فسفر بالا تقویتش کنید . اون ساقه که پوسیده شده بود رو میتونیدقسمتهای سالمش رو قطعه قطعه کنید و در گلدانی جداگانه ، دوباره ریشه دار کنید . سعی کنید هرزمان خاکش خشک بود بهش آب بدید . زردی قسمتی از ساقه میتونه بعلت ابیاری خیلی کم و یا سرما باشه که به مرور و با آبیاری منظم و کافی و گرم شدن هوا برطرف میشه .

۱۴۰۰-۰۱-۰۴ ۰۰:۲۱:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@