پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم نجفی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۸-۰۷-۱۳۹۹

بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۱۴۳

سلام برگ های درختچه بنجامین من لک قهوه ای دارد و بشدت در حال ریزش است

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۱۰:۲۸:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر .بنجامین گیاه حساسی است و محیط نگهداری این گیاه باید تهویه ی بسیار خوبی داشته باشد .افراط و تفریط در آبیاری و نوسان دمای محیط و رطوبت کم و زیاد میتواند باعث سوختگی برگها و ریزش آنها و شیوع بیماری قارچی شود .آیا روی برگها آب اسپری میکنید و لطفا بفرمایید گیاه در چه محیطی از نظر نور و تهویه قرار دارد و آبیاری گیاه به چه صورت انجام میشود ؟ متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۱۱:۵۴:۰۸

مریم نجفی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۸-۰۷-۱۳۹۹

سلام و عرض ادب ممنون از پاسخ شما گیاه در کنار پنجره است و نور غیر مستقیم دارد.اسپری آب پاش هفته ای 3 بار انجام می شود. حتی برای درختچه دستگاه بخور هم که محیطی مرطوب داشته باشد چند وقت روشن کردم اما تاثیری نداشت.

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۱۲:۱۲:۲۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

بهتره تهویه و آبیاری گیاه را کنترل کنید زیرا گیاه دچار تنش شده است .و باید این تنش را از سر بگذراند .وجود لکه های قهوه ای رنگ میتواند نشانه شیوع بیماری قارچی باشد .که در اثر رطوبت زیاد و تهویه ی نامناسب ایجاد میشود .

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۱۳:۰۷:۰۸

مریم نجفی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۲۸-۰۷-۱۳۹۹

اگر امکان دارد دفعات آبیاری و محیط مناسب برای گیاه را برایم توضیح دهید . و اینکه بعد از چند وقت یک گیاه به محیط خود عادت می کند؟ الان برگا های جدید هم دارد اما بسیار ضعیف است و انها هم میریزند آیا کودی جهت تقویت گیاه نیاز هست و نام کود را به بفرمایید البته کود ورمی کمپوست و تقویت کننده 2020هم به خاک گیاه اضافه کرده ام . با تشکر

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۱۳:۲۲:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

بنجامین ابلق به نور زیاد و غیر مستقیم نیاز داره .ممکنه نور پنجره ی منزل شما برای این گیاه کافی نباشه مثلا پنجره ی غربی و شرقی برای این گیاه نمیتواند نور کافی را تامین کند .بنجامین باید در مکانی قرار داشته باشد که حداقل نیمی از روز پنجره باز باشد و گیاه هوای تازه دریافت نماید . بنجامین رطوبت دوست است اما رطوبت رسانی بیش از اندازه گیاه را دچار بیماری قارچی مینماید .با فراهم کردن شرایط مناسب میتوانید به برطرف شدن مشکل گیاه کمک نمایید.میزان و دفعات آبیاری بستگی به دمای محیط و بافت خاک و سایز گلدان دارد و نمیتوان برای آبیاری بنجامین و سایر گیاهان زمان تعیین کرد .بهترین ملاک برای آبیاری گلدان خشک شدن مقداری از خاک گلدان است .فعلا در این شرایط کوددهی میتواند حال گیاه را بدتر نماید و البته زمان کوددهی گیاهان آپارتمانی نیز به پایان رسیده است ..ریز بودن برگها و ضعیف بودن گیاه بعلت کمبود نور است .فعلا شرایط مناسب را برای این گیاه فراهم نمایید و ببینید واکنش گیاه به چه صورت خواهد بود .برگهای آسیب دیده و ریخته شده بر سطح خاک گلدان را جمع آوری کرده و دور بیاندازید .

۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۲۲:۴۶:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
[email protected]