پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رها صرامی

تعداد سوال: ۱

افتادگی و شل شدن برگ دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۱۵۱۳۰

سلام، یه گیاه دیفن باخیای بزرگ دارم که تقریبا یک سال هست توی خونه دارمش. هفته ای یک بار آب میدادم و نور غیر نستقیم خوبی هم داره. توی تابستان دو هفته یکبار از کود ۲۰۲۰ که از خودتون گرفتم هم میدادم. الان یه ده روزی هست که برگ ها شل به طرف پایین افتاده یعنی اگر تکیه گاه نداشته باشه آدم فکر میکنه توانایی ایستادن ندارن برگها ولی زرد یا لکه دار هم نیستند. مشکل چی میتونه باشه؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۰۸:۲۳:۲۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا تصویر گیاه را ارسال کنید متشکرم

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۰۹:۴۷:۵۲

رها صرامی

سلام این عکس خدمت شما

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۰۹:۵۸:۲۸

کارشناس شماره ۱

معمولا علت افتادگی برگها به اینصورت گرما یا تهویه ی نامناسب محیط و یا تشنگی گیاه هستش .ایا اخیرا پیش آمده که گیاه یکی دوروز در منزل با در و پنجره ی بسته قرار داشته باشه و یا هوای محیط مانده و دم کرده شده باشه ؟ در هر نوبت ابیاری چقدر در گلدان آب میریزید ؟ لابه لای برگها و زیر برگها و ساقه را بررسی کنید ببینید اثری از آفت وجود دارد یا خیر ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۰:۵۴:۰۴

رها صرامی

نه از نظر تهویه مشکلی نبوده و هر بار هم حدود یک لیوان یا کمی بیشتر آب دادم. ولی خیلی کم آفت سفید پنبه ای لای ساقه الان میبینم. سم مربوط رو دارم. سم پاشی کنم؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۱:۰۰:۳۲

کارشناس شماره ۱

شپشک آردآلود در اثر گرما و تهویه ی نامناسب به گیاه حمله میکند .اگر بعد از سمپاشی , گیاه در شرایط مناسبی قرار نگیرد و نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .لطفا نام سمی که در منزل دارید را ارسال کنید و بفرمایید که قبلا هم گیاه به این آفت دچار شده بود ؟

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۲۳:۲۰:۴۵

رها صرامی

اسم سم رو نمیدونم متاسفانه ولی برای کنه قرمز خریده بودم قبلا و با آب مخلوط می کردم از همون زدم. اگر سم دیگه ای هست یا راهوار دیگه ای داره ممنون میشم بفرمائید. و اینکه قبلا نه آفتی ندیده بودم.

۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۲۳:۳۴:۴۶

کارشناس شماره ۱

اگر سم کنه کش دارید نمیتوانید با آن شپشک را از بین ببرید . ایمیداکلوپراید 35 درصد برای از بین بردن شپشک سم مناسبی است .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود سمپاشی بی تاثیر است .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۰۰:۴۹:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@