پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطیماکرمی

تعداد سوال: ۱

سوختن نوک برگ بامبو ودراز وباریک شدن برگهای بالایی ویژه

تعداد بازدید ۴۷۵

سلام وقتتون بخیر من۳شاخه بامبودارم که چندوقته نوک برگاشون چندسانت حالت سوخته شده وبدنشون طبق چیزی که سرچ کردم گال گرفته برگهای بالایی هم دراز وباریک شدن دوتابرگ کاملا زرد کمرنگ هم داشت که امروزجداکردم نمیدونم بایدچیکارشون کنم که خوب بشن😫

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۳۰ ۲۱:۳۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت قهوه ای شدن نوک برگهای بامبو , املاح موجود در آب و یا هوای بسیار خشک است .استفاده ی بیش از حد از کود تقویتی بامبو هم میتواند باعث سوختگی نوک برگها شود .دمای محیط نباید نوسان داشته باشد و مدام گرم و سرد شود .اگر از آب شهری برای این گیاه استفاده مینمایید بهتر است ابتدا آب را 24 ساعت در ظرفی قرار دهید .درب ظرف باز باشد .بعد از 24 ساعت میتوانید آب را به گلدان بامبو انتقال دهید .در هر بار تعویض آب گلدان اگر ظرف و یا ساقه و ریشه ها لزج شده باشند باید کاملا از آلودگی پاک شوند و بعد گیاه در گلدان حاوی آب بدون املاح قرار داده شود .لطفا از نقاط گال مانند روی ساقه عکس بفرستید .و اگر سوال دیگری راجع به بامبو دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۲:۵۹:۴۹

فاطیماکرمی

سلام وقتتون بخیر علت بی رنگ شدن وبارک ودراز شدن برگهای بالایی چی میتونه باشه؟ علت اصطلاحا گال گرفتن اگر قارچ باشه قارچ کش تهیه کردم کاربندازیم طریقه مصرفش چطوره؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۳:۴۲:۴۹

فاطیماکرمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۳:۴۳:۵۳

فاطیماکرمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۲۳:۴۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

بله میتونید از کاربندازیم استفاده کنید اما باید شرایط محیطی را هم کنترل کنید در غیر اینصورت قارچ کش بیتاثیر است .کمرنگ شدن برگها هم میتونه به دما ارتباط داشته باشه محیطتتون گرمه ؟ آیا امکان داره که یک یا چند روز در منزل نباشید و تمام دروپنجره ها بسته باشه ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۲:۴۴:۲۷

فاطیماکرمی

بله زیادپیش میاد که طی روز دروپنجره هابسته باشن حتی وقتی خونه هستم.شرایطشون ازاین نظربایدچطورباشه؟یه جاخونده بودم درمعرض بادنباشن اگردماسنج لازمه یاهرشرایط دیگه ای که برای سلامتیشون لازمه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم

۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۷:۰۵:۴۱

کارشناس شماره ۱

تمام گیاهان اگر در معرض جریان هوا قرار بگیرند دچار مشکل میشن .همیشه بهتره به گیاه هوای تازه برسه اما به طور غیر مستقیم .مثلا باز کردن پنجره ها میتونه به تهویه ی هوای محیط کمک کنه اما اگر وزش باد از پنجره ها به گیاه برسه ممکنه گیاه دچار تنش بشه .بهتره گیاه از پنجره فاصله داشته باشه و در عین حال مکان نگهداری اش با بازکردن پنجره ها(5 الی 6 ساعت در روز ) به تهویه ی مطلوب برسه .

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۰۰:۰۰:۲۰

فاطیماکرمی

خیلی ممنونم الان من برای گال هایی که گرفته بایدچیکارکنم؟برگهایی که لبه هاش سوخته چی؟ اونایی که تقریبا سفیدشدن (زردکمرنگ)درست میشن؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۰۰:۰۳:۴۰

کارشناس شماره ۱

میتوانید از قسمتهای سالم گیاه قلمه بگیرید و دوباره ریشه دار کنید .برگهای زردرنگ و سوخته شده به حالت اول برنمیگردند اما با مراقبت میتوانید از بروز مجدد چنین مشکلاتی پیشگیری نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۰۰:۱۷:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@