پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مصطفی امیرخانی

تعداد سوال: ۱

سلام وقتتون بخیر باشه👋 دوست عزیز بنده ادمین هستم و تخصص پاسخگویی به سوالتون رو ندارم.🙏 برای ارتباط با کارشناس متخصص گیاهتون وارد لینک زیر بشید و در قسمت مربوط به گیاه خود، سوالتون رو بصورت ویژه مطرح کنید تا کارشناس مربوطه پاسخگوی شما باشد😉 سوالات هم روزانه چک میشن و پاسختون رو به زودی خواهید گرفت🌹 برای اینکه زودتر پاسخ دریافت کنید بهتره شرایط نگهداری از گیاه رو به طور کامل شرح بدین و عکس گیاهتون رو پیوست کنید.🌿 https://forum.cafegoldoon.com ویژه

تعداد بازدید ۲۶۹

با سلام عرض ادب و احترام من یک نخل ماداگاسکار ۶۰ سانتی دو سر دارم تنه سر اصلی موج دار شده یعنی از پایین به بالا ۱۰ سانتی ضخیم و ۱۰ سانتی نازک شده و کلا حس میکنم تنه تحلیل رفته . و رشد این سر خوب هست . اما سر دوم فرو رفتگی های شدید عمودی داره و برگها قبل از رشد حالت شکسته و بریده بریده پیدا می‌کنند و از بین میروند که باعث شده خیلی نازک و دراز بشود ممنون میشوم راهنماییم کنید سپاسگزارم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۱۳:۲۱:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نخل ماداگاسکار شما هم در حال پوسیدگی هستش و هم افت حشره داره تو خونه ازش نگهداری میکنید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۱۶:۲۳:۰۸

مصطفی امیرخانی

بله

۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۱۹:۳۹:۲۷

مصطفی امیرخانی

آب که تقریبا هفته ای یک بار و تا عمق ۳ سانتی خشک باشه میدم . نورش دقیقا پشت پنجره هم شمالی داره هم جنوبی . تنه کاملا سفت هست و نرمی ندارم. خاکش ۴۰ درصد خاک کاکتوس سرند شده نرم هست ۳۰ درصد خاک باغچه و ۳۰ درصد ورمی کمپوست . زه کشی عالی هست و آب حدود ۳ ثانیه طول می‌کشه تا فرو برود هفته پیش یک بار مانکوزب دادم دیشب هم یک بار گلدان هفته پیش افتاد شکست ریشه های تازه و سفید زیادی داشت . آمینو اسید . و جیبرلیک تو ۳ ماه گذشته ۵ بار بهش اسپری کردم

۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۱۹:۴۱:۴۴

مصطفی امیرخانی

یک بار هم محلول آب و شیر برای حشراتش زدم . یکبار هم دمنوش دارچین اکالیپتوس اویشن

۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۱۹:۴۵:۲۱

مصطفی امیرخانی

در ضمن سر اصلی هنوز تو خواب نرفته و رشد خوبی داره یعنی دایما در حال باز کردن برگهای تازه هست

۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۱۹:۵۲:۵۲

کارشناس شماره ۱

نخل ماداگاسکار گیاه کم توقعی است و فقط از نظر نور و تهویه کمی پرتوقع است . برای کوددهی (اگر خاک غنی نباشد ) فقط کودهای پتاس بالا 36-12-12 npk و یا کودهای فسفر بالا استفاده کنید البته در فصول بهار و تابستان و هر دو هفته یکبار . با توجه به اینکه در ترکیبات خاک ورمی کمپوست وجود داره پس خاک گلدان شما خاکی است که مواد غذایی دارد و گیاه حداقل تا یکسال نیازی به کوددهی ندارد . در تصویر نقاط قهوه ای رنگ برروی تنه مشاهده میشه که به نظر میرسه گیاه دچار آفت کنه یا شپشک سپردار شده البته زیاد واضح نیست میشه توضیح بدید این نقاط قهوه ای رنگ چه ویژگی دارند یا اینکه عکسی واضح از این نقاط ارسال کنید .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۰:۲۸:۰۰

مصطفی امیرخانی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۱:۴۱:۳۱

مصطفی امیرخانی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۱:۴۳:۲۴

مصطفی امیرخانی

سلام ممنون از پیگیری شما

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۱:۴۶:۳۰

مصطفی امیرخانی

اینم اون یکی نخلم هست که به تازگی شروع به رشد کرده و روی تنه اون هم هست اما کم اون بیشتر شکاف شکاف های ریز داره

۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۱:۴۹:۰۲

مصطفی امیرخانی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۱:۴۹:۵۴

مصطفی امیرخانی

این یک نخل دیگرمه که گفتم

۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۱:۵۰:۵۲

مصطفی امیرخانی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۱:۵۱:۲۹

مصطفی امیرخانی

این هم کل گلهام هستند

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۰۱:۵۲:۵۸

کارشناس شماره ۱

مجموعه ی زیبا و بسیار منظمی دارید بهتون تبریک میگیم .لکه های روی تنه ی نخل نوعی آفت هستش بهتره با سم حشره کش سیستمیک مانند کنفیدور گیاه را سمپاشی کنید .سعی کنید تمام قسمتهای نخل و روی خاک با سم شسته شود .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۱۰:۱۰:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@