پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

موسوی

تعداد سوال: ۱

گیاه ناشناس ویژه

تعداد بازدید ۳۵۴

سلام کافه گلدونی عزیز و ممنون از سایت خوبتون ببخشید میشه منو راهنمایی کنین این گلدون رو برای من هدیه آوردن نه اسمش رو میدونم نه نحوه نگهداریش متاسفانه برگاش داره میریزه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۴:۱۲:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما یه ساکولنت از خانواده ی افوربیا است تو ایران به اسم فردوس معروفه .به هوای تازه و نور متوسط نیاز داره .آبیاری اش باید زمانی انجام بشه که خاکش خشک شده باشه اگه میخواین تو خونه ازش نگهداری کنید باید کنار پنجره ی جنوبی قرار داشته باشه و تهویه ی محیط هم باید خوب باشه در کل خنکی رو خیلی دوست داره .ابیاری زیاد و کم باعث پوسیدگی و ریزش برگهاش میشه ازطریق قلمه هم به راحتی تکثیر میشه .خاک کاکتوس رو دوست داره و برای کوددهی باید از کودهای پتاس بالا مثل NPK 12-12-36 استفاده کنید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۸:۰۱:۵۴

موسوی

سلام ،ممنونم از پاسخگوییتون میشه بفرمائید الان که به سمت سرما میریم باید بهش کود داده بشه یا نیازی نیست تا بهار و اینکه این گیاه پشت پنجره جنوبی است نور خوبی هم داره خاکش هم خشک میشه بهش آب میدم اما همچنان برگاش چروک میشه و میریزه علتش چی میتونه باشه با توجه به اینکه همه اینایی که فرمودین رعایت شده خیلی ریزش برگ داره

۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۰۹:۲۴:۳۳

کارشناس شماره ۱

برای کوددهی در این فصل میتونید تا زمانی که هوا خیلی سرد نشده بهش کود پتاس بالا یا فسفر بالا بدید اما اول باید مشکل ریزش برگ برطرف شود در غیر اینصورت ممکنه گیاه شوک شده و وضعیت بدتری پیدا کنه .اگر تمام موارد رعایت میشه و گیاه هنوز ریزش برگ داره باید از نظر خاک و ریشه مورد بررسی قرار بگیره آیا خاکش سبکه یا سفت و متراکمه ؟ زهکش ته گلدون بازه ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۲:۴۱:۲۳

موسوی

عزیزم ممنون از پاسخگوییتون چون این گل و هدیه گرفتم نمیدونم چه خاکی براش استفاده شده ولی ماسه داره و سفته باید خاکشو عوض کنم؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۰۷:۴۰:۰۷

کارشناس شماره ۱

اگر حال گیاه خوبه نیازی به تعویض خاک نیست مگر اینکه در زمان آبیاری , آب به سختی در خاک نفوذ پیدا کرده و دیر پایین میرود در اینصورت باید خاک تعویض شود .خاک کاکتوس سبک و با زهکشی خوب برای فردوس مناسبه .

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۷:۲۱

موسوی

ممنون عزیزم جز ریزش و چروک شدن برگاش مشکلی نداره فعلا گیاه و جابجا کردم شاید بهتر بشه نزدیک پنجره جنوبی گذاشتم خاکش هم سفت هست ولی خوبه آب اضافی از گلدان خارج میشه

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۲:۱۴:۰۰

کارشناس شماره ۱

بسیار خوب .میتونید از طریق همین تاپیک در مورد گیاه فردوس تون با ما در ارتباط باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۲۲:۳۳:۳۱

موسوی

ممنونم از محبت و پاسخگوییتون ، حتما روز خوبی داشته باشین

۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۰۸:۵۹:۰۷

کارشناس شماره ۱

سپاس از همراهی و لطف شما نسبت به کافه گلدون

۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۲۰:۴۸:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@