پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

چهاردولی

تعداد سوال: ۱

تغییر رنگ و خشک شدن برگهای کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۷۲۰

سلام من یه کاج مطبق دارم که برگهاش داره داره تغییر رنگ میده و خشک میشن

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۳:۳۵:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت خشک شدن برگهای کاج مطبق میتونه تهویه ی نامناسب محیط ویا گرمای محیط و یا کم یا زیاد بودن رطوبت و بیماری قارچی باشه .نحوه ی ابیاریتون به چه صورته ومکان نگهداری گیاه از نظر نور و تهویه و دما چه وضعیتی داره ؟ چگونه به گیاه رطوبت رسانی میکنید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۴:۳۲:۱۷

چهاردولی

سلام و متشکرم . مکانش داخل اتاق پذیرایی که با شروع تغییر رنگ برگها نتقلش کردم به جلوی پنجره که پرده آستر دار داره آبیاری هم تقریبا نمیگذارم خاکش خشک بشه .و همیشه مرطوبه به برگها هم با اسپری آبپاشی انجام میشه دما هم محیط خانه

۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۶:۲۴:۳۴

چهاردولی

تصویر۱

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۶:۲۹:۳۳

چهاردولی

تصویر۲ فقط برگهای طبقه وسط فعلا سالمه ۳ طبقه پایین و ۲ طبقا بالا در حال تغییر رنگ اند

۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۶:۳۱:۵۳

چهاردولی

۲

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۶:۳۷:۳۷

کارشناس شماره ۱

کاج مطبق به مکانی با تهویه ی خوب نیاز داره . لطفا بفرمایید از چه طریقی به گیاه هوای تازه میرسونید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۲۳:۵۳:۳۷

چهاردولی

تنها تهویه اینه که داخل آپارتمان مثلا پنجره پاسیو باز هستش و تنها تفاوت با تابستون اینه که پکیج هم با درجه پایین روشنه.

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۰:۰۴:۲۵

کارشناس شماره ۱

کاج مطبق زیاد گرما رو دوست نداره اگر پاسیو خنک هستش میتونید اونرو در پاسیو قرار بدید البته در قسمتی که نور شدید نباشد

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۱:۴۵:۱۷

چهاردولی

لطفا شرایط کلی نگهداریش رو بهم میگید... مثل مقدار مورد نیاز دما و نور و آب و .... و اینکه احتمال قارچ رو چطور میتونم مطمئن بشم و اینکه برگهاش امکان ترمیم دارن یا تغییر رنگ یافته ها از دست رفتن؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۰:۲۳

چهاردولی

یه سوال دیگه هم دارم. اینکه ممکنه گلدون کوچیک و جای ریشه تنگ باشه، که بخوام عوضش کنم؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۱:۵۳:۱۰

کارشناس شماره ۱

ببینید کاج مطبق به مکانی که کمی خنک باشد و نور متوسط داشته باشد به خوبی رشد میکند چون کاج مطبق گیاهی سایه دوسته و نور زیاد میتونه به برگها آسیب برسونه .آبیاری باید در زمان خشکی خاک انجام بشه و در بهار و تابستان گیاه با کودهای آهن و اوره به تناوب تغذیه بشه . برگهای آسیب دیده متاسفانه ترمیم نمیشوند و اگر گیاه در اثر رطوبت بالا به بیماری قارچی دچار شده باشد میتوانید با کنترل رطوبت و تهویه ی نامسب محیط از پیشرفت بیماری جلوگیری کنید .زمانی که گیاه در مکان خنک قرار دارد نیازی به اسپری کردن آب برروی برگها ندارد .

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۲:۴۱:۰۶

چهاردولی

بسیار متشکرم. من توصیه هاتون رو انجام میدم و امیدوارم تاثیر داشته باشه براش و دیر نشده باشه در صورت نیاز مجدد به راهنماییهاتون حتما وقتتون رو میگیرم. مجددا ممنونم

۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۲:۵۸:۳۴

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم .موفق باشید . در خدمتتون هستیم

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۰۰:۲۷:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@