پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Mb

تعداد سوال: ۱

خشک شدن نوک سانسوریا و مشاهده کرم های مرده سفید در خاک ویژه

تعداد بازدید ۲۱۱۹

سلام من بیش از یک ماهی هست که سانسوریامو کاشتم امروز متوجه شدم نوک یکی از برگاش خشک شده. تا دو سانتی منری خاکش خشک نشه بهش آب نمیدم . در مکان سایه هم هست. امروز دیدم تو زیر گلدونیش کرم های سفید مرده بود. روی سطح خاک هم چند تا کرم سفید مرده دیدم. باید چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۱:۰۷:۵۰

Mb

به نظرتون برگهاش لول نشده؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۱:۱۶:۱۸

Mb

زاستی لازمه بگم چون گلدان گود هست و ریشه سانوریسا تقریبا نیمه بالای گلدان هست وقتی آب میدم در حدی نیست که از زیر گلدان خارج بشه میتونه به خاطر این هم باشه؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۱:۵۲:۲۰

Mb

ببینید زبر گلدون اگلونما هم این حشرها رو دیدم که از زیر گلدون توی بشقاب اومدن چیکار کنم تورو خدا کمک کنید. راستی من آگلونما رو هم که آب میدم به حدی نمیدم که از زیر گلدون خارج بشه گلدون زاموفیلیا رو همینطور آب میدم اما برای اون حشره ای نمیبینم. چون اینا به آب زیاد نیاز ندارن میترسم آبشون زیاد شه . توروخدا کمکم کنید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۱:۵۷:۰۲

Mb

دوسه تا از برگاشم اینطوری زرد شده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۲:۱۵:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت لوله شدن برگهای سانسوریا میتونه در اثر گرم و خشک بودن محیط و آبیاری ناکافی باشه البته گاهی اوقات وجود افت هم میتونه باعث لوله شدن برگها بشه اما علت خشک شدن برگها به اینصورت نوسان دمای محیط و تهویه ی نامناسب هستش ایا روی برگها آب اسپری میکنید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۷:۱۲:۲۵

Mb

نه روی سانسوریا اسپری نمیکنم ولی آگلونما رو هر هفته انجام میدم

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۷:۳۸:۵۰

Mb

دلیل کرم های سانسوریا چیه؟ چیکارشون کنم

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۸:۱۰:۳۲

کارشناس شماره ۱

کرمها و حشرات در داخل خاک وجود دارند اگر تعدادشون زیاده میتوانید از سموم حشره کش برای از بین بردن آنها استفاده نمایید .دیازینون سم مناسبی است .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . این تاپیک مربوط به تالار سانسوریا است برای مطرح کردن مشکل آگلونما میتونید سوالاتتون رو در تالار مربوطه مطرح نمایید .از همکاریتون بسیار متشکریم .

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۲۱:۵۵:۳۴

Mb

خیلی متشکرم

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۲۲:۳۰:۵۸

کارشناس شماره ۱

سپاسگزارم .موفق باشید .میتوانید از طریق همین تاپیک در مورد گیاه سانسوریاتون با ما در ارتباط باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۲۲:۳۹:۱۷

Mb

خانم کاظمی من سمی پودری داشتم توی آب ریختم و با اون آبیاریش کردم. ان شالله مشکل برطرف شه. ممنونم از پاسخگوییتون فقط یه سوال دارم گل من کنا پنجره شمالی است که نور خورشید نیست و پنجزه ای است که دائم بسته است. من نگران تهویه اش شدم. جایی دیگه از اتاقم نمیتونم بذارم

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۲۲:۴۵:۴۹

کارشناس شماره ۱

اسم سمی که استفاده کردید چی بود ؟ حتی هر چند روز یکبار هم امکان باز کردن پنجره وجود نداره ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۲۳:۴۶:۵۶

Mb

یه پودر صورتی رنگ هست از گل فروشی گرفتم اسم خاصی نداره انگار فقط نوشته پودر و نام تجاریش که گل سبز هست یه بار رفته بودم گل فروشی گرفته بودم روش نوشته برای آفات و کرم و..... اون پنجره ای که کنار سانسوریاس الان که دیگه هوا داره سرد میشه امکان باز شدنش نیست اما در فاصله حدود ده متری پنجره ای هست که گاهی کمی لاشو باز میذارم البته تا سرد تر نشده

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۰۰:۱۴:۰۸

Mb

میتونم روش غبارپاشی داشته باشم؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۰۰:۱۵:۰۵

Mb

منظورم اسپری آب هست

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۰۰:۱۵:۴۶

کارشناس شماره ۱

بله همان پنجره ای که از گیاه فاصله داره اگر گاهی اوقات برای تعویض هوا باز شود میتواند تا حدودی مشکل تهویه را برطرف نماید .اسپری کردن آب برروی برگها در پاییز و زمستان برای گیاهان آپارتمانی مانند سانسوریا میتواند مشکلاتی را ایجاد کند .بهتر است در این فصول از اسپری کردن خودداری نمایید .در مورد سم هم حتما باید نام سم روی بسته نوشته شود منظور نام شیمیایی و علمی است نه نام تجاری .بهرحال فعلا تا مدتی تهویه و آبیاری را کنترل نمایید ببینید وضعیت گیاه تغییر میکند یا خیر ؟ میتوانید از طریق همین تاپیک در مورد گیاه سانسوریاتون با ما در ارتباط باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۳:۳۹:۴۰

Mb

خیلی متشکرم.

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۳:۴۷:۱۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۳:۵۹:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@