پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهه عیسایی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن آگلونما بلک ویژه

تعداد بازدید ۴۰۳

سلام، روزتون بخیر. حدود ۸ ماهه گیاه آگلونما بلک دارم، از حدود ۳ هفته پیش، نوک برگاش زرد و حالت سوخته پیدا کردن، حدود یک هفته پیش، برگای پایینش شروع به زرد شدن کرد. در تابستان هر ۲ روز یکبار مقدار کمی آبیاری میشد، با سردتر شدن هوا به هر ۵ تا ۷ روز یکبار کاهش پیدا کرده، بسته به رطوبت خاک. روند زرد شدن برگهاش از زمانی شروع شد که جاش عوض شد، یکم نورش بیشتر شد و البته گلدانی که نزدیکش بود دچار آفتهای سفید و پروازی شد، سریعا از هم جداشون کردم. آگلونما رو چک کردم، آفتی رو و پشت برگاش نداره. چه دلیلی باعث زرد شدن برگاش شده؟ نور بیشتر؟ سرد شدن هوا؟ کم آبی؟ واکنش گیاه به باد به چه صورت میباشد؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۱:۱۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت زرد شدن برگهای آگلونما هم میتواند ناشی از افراط و تفریط در آبیاری باشه و هم نوسان دما و تنش جابجایی .بهتره ابتدا گلدان را یک ربع در ظرف آب قرار بدید تا تشنگی احتمالی گیاه برطرف بشه .تمام برگهای زرد را جدا کنید .گلدان را به مکانی با دمای مناسب و نور متوسط انتقال بدید .چند وقت به همین منوال عمل کنید و با خشک شدن خاک گلدان را به اندازه ی کافی آبیاری نمایید ببینید باز هم برگها زرد میشوند یا خیر اگر زرد شدند باید خاک و زهکش و ریشه ها مورد بررسی قرار بگیرند .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۶:۳۸:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@