پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهناز محمدی

تعداد سوال: ۱

مشکلات نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۶۷۷

با عرض سلام و وقت بخیر من سه ساله که این نخلو دارم ، همیشه یرگ هایی بزرگ و به رنگ سبز تیره میداد و فقط زمستون چنتا از پایین زرد میشد و میوفتاد. مشکلاتش از وقتی شروع شد که برگ ها اول کمرنگ شدن ، ولی زرد نه. بعدن لکه های سیاه افتاد روشون که بعد اون برگ های لکه دار زرد شده و میوفتادن، جدیدا هم برگ های جدید و ریزش سیاه میشن و شیره گیاه ازشون میریزه بیرون و بعد میگندن و میریزن الان جوری شده که برگای قدیمی سالمتر هستن ممنون میشم کمکم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۱۸:۳۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت بروز این مشکل میتونه وجود آفت یا بیماری قارچی هستش .ایا گیاه در داخل منزل قرار داره ؟ و ایا برگها حالت چسبناک دارند ؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۱۹:۰۳:۵۸

بهناز محمدی

بله گیاه همیشه داخل منزل بوده،روی برگهاش محلول کاربندازیم اسپری کردم یبار ولی فرقی نکرد. نه برگ ها چسبناک نیستند.

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۱۹:۲۳:۳۲

بهناز محمدی

اینا برگ های قدیمی تر هستند که لک افتاده روشون و کم کم زرد میشن و میوفتن، لکه های سفید مربوط که قارچ کشه که یبار اسپری کردم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۰:۳۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

کاربندازیم یک قارچ کش سیستمیک است و باید بصورت آبیاری به گیاه داده شود .علاوه براین سم پاشی نباید در داخل منزل و محیط بسته انجام شود .بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود . پیشنهاد میکنیم محیط نگهداری گیاه از تهویه ی خوبی برخوردار باشد و تا جایی که امکان دارد نور مستقیم خورشی را به گیاه برسانید .اگر در منطقه ای که زندگی میکنید هنوز هوا سرد نشده میتوانید برای مدتی گیاه را در تراس قرار دهید .آبیاری را کمتر کنید و سعی کنید روی برگهای گیاه قطرات آب نماند .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۲:۴۶:۲۱

بهناز محمدی

ممنون میشم اگه در مورد دوز مناسب کاربندازیم و نوع سمی که باید استفاده کنم هم توضیح بدید. من دیازینون دارم خونه، ازون میتونم استفاده کنم؟ و اینکه چند بار قارچ کش بدم ؟ وچند بار سمپاشی کنم؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۲:۵۱:۲۸

کارشناس شماره ۱

کاربندازیم را به اندازه ی یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کرده و بصورت آبیاری پای گیاه بریزید .دو هفته ی بعد سمپاشی را تکرار کنید .دیازینون یک سم حشره کش است . اگر برگهای جدید کمی حالت چروک شدگی و یا جکع شدگی دارند میتوانید یکبار از سم دیازینون استفاده نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۳:۳۰:۳۴

بهناز محمدی

ممنونم از شما خانم کاظمی. سوال آخر هم اینکه ایا میشه از پودر ریشه زا بصورت محلول و آبیاری برای تقویت ریشه استفاده کرد؟

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۳:۳۴:۰۸

کارشناس شماره ۱

معمولا پودرهای ریشه زایی برای گیاهان بی ریشه و قلمه ها استفاده میشود .برای تقویت ریشه های گیاهی که , ریشه دارد , باید از کودهای فسفر بالا استفاده شود .برای نخل ماداگاسکار میتوانید از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار از کود 10-52-10 استفاده نمایید . البته کودهای پتاس بالا هم میتواند در تقویت گیاه و خارها نقش بسزایی داشته باشند مانند کود 36-12-12 . کوددهی باید در پاییز و زمستان قطع شود و آبیاری به حداقل برسد .

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۳:۴۳:۵۲

بهناز محمدی

ممنونم از شما بابت وقتی که گذاشتید?

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۳:۴۶:۴۳

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم .موفق باشید

۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۲۳:۵۸:۴۷

بهناز محمدی

سلام خانم کاظمی عزیز من همه کارایی که گفتین رو انجام دادم نخلم بیشتر برگاشو ریخته و برگای جدیدشم از همون اول سیاه میشن امروز متوجه شدم انتهای خارها از سمت جوان تنه داره پوسیده میشه چیکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۱۳:۱۹:۳۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر. کاربندازیم را چند نوبت استفاده کردید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۲۳:۲۸:۴۰

بهناز محمدی

یکبار استفاده کردم. شنبه نوبت دومین بارشه، چون گفتین با دوهفته فاصله انجام بدم

۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۱۱:۱۶:۰۹

کارشناس شماره ۱

بله دومین بار هم استفاده کنید . و دیگه استفاده نکنید .سعی کنید گلدان در محیطی خشک و دور از رطوبت قرار داشته باشد .آبیاری را هم کنترل نمایید .چون نخل کم کم به فصل استراحت وارد میشود , با این شرایطی که نخل شما داره نگهداری از آن کمی سختتر است .سعی کنید با کنترل رطوبت و آبیاری نخل را تا بهار و گرم شدن هوا زنده نگه دارید .به این نکته توجه داشته باشید که ریزش برگها زیاد در این فصل مهم نیست و نکته ی مهم اینه که تنه ی گیاه تا پایان فصل استراحت سفت و محکم باقی بماند .پس اگر با کنترل آبیاری گیاه دچار ریزش برگ از پایین شد , نگران این موضوع نباشید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۲۱:۴۷:۴۴

بهناز محمدی

چشم، خیلی ممنونم ازتون.خیلی لطف کردید

۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۲۱:۵۳:۵۷

کارشناس شماره ۱

متشکرم .موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۲۳:۱۱:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@