پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهتاب خاموشی

تعداد سوال: ۱

گیاه کوروتون آکوبایی ، قطره طلا ویژه

تعداد بازدید ۴۸۵

سلام ، وقت بخیر ،من یک کروتون آکوبایی دارم که دو سه ماهی هست دارمش، ۱۰ روزه ،هر دو روزی یکبار یکی از برگهاش زرد میشه و میوفته !خونه ی من خیلی آفتابگیره و این گیاه قبلا کنار پنجره بود یکماه حالش خوب بود به یکباره برگهاش ریزش پیدا کرد ، جاشو عوض کردم از پنجره دورش کردم ولی بازم ریزش داره ،هفته ای دوبار هم آبیاری میکنم گیاه رو لطفا راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۱۳:۰۸:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آکوبا گیاهی است که به تهویه ی خوب و نور متوسط نیاز دارد .محیط نگهداری گیاه نباید نوسان دما داشته باشد .آبیاری باید منظم و با خشک شدن خاک انجام شود .لطفا بفرمایید آیا مکان نگهداری گیاه تهویه ی خوبی دارد یا اینکه گیاه در مکانی بسته و بدون تهویه قرار دارد ؟ در مورد شرایط دمایی مکان نگهداری هم بفرمایید که آیا دما نوسان دارد و مدام گرم و سرد میشود یا خیر ؟ آیا بین دو آبیاری اجازه میدهید خاک گلدان کمی خشک شود ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۲۰:۰۱:۵۳

مهتاب خاموشی

واقعیتش از زمانی که شوفاژها راه اندازی شد و دمای منزل گرم شد برگهای گیاه شروع شد به زرد شدن و افتادن ، من شوفاژ کنار گیاه رو هم خاموش کرده بودم تا محیطش گرم نباشه ، ولی لای درب پنجره رو باز میزارم که هوا جریان داشته باشه، در مورد آبیاری هم بله خاک خشک که میشه و به سرعت برگها متمایل میشن به سمت پایین آبیاری میکنم سه روز یک بار

۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۲۰:۱۰:۵۴

کارشناس شماره ۱

آیا گرمایش از کف هم دارید و گلدان مستقیما برروی کف زمین قرار دارد ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۲۱:۰۰:۲۵

مهتاب خاموشی

گلدان مستقیم بر روی زمین قرار دارد ولی گرمایش کف نداریم

۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۲۱:۰۵:۱۱

کارشناس شماره ۱

کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۲۳:۴۰:۱۰

مهتاب خاموشی

اصفهان

۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۲۳:۴۲:۳۷

کارشناس شماره ۱

بهتره گلدان را در مکان خنکتر با تهویه ی بهتر قرار بدید .هر زمان هوا خیلی سرد شد میتوانید گلدان را به مکانی با دمای متعادل تر انتقال دهید .

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۰۰:۰۷:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@