پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۳۵۰

گیاه ماداگاسکار حدود ۶ ماه است که به خانه آورده ام اوایل روز جابجایی چندین برگ از طبقات زیرین شروع به ریزش کرد بعد همزمان از بالا جوانه زد ولی متاسفانه جوانه برگها بعداز دو روز سیاه میشود و بقیه برگهای زیرین هم افتاده در این مدت دو بار از کودهای تقویتی

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۱۲:۵۹:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نخل ماداگاسکار در فصل رشد به نور زیاد و هوای تازه نیاز دارد .اگر براون امکان داره اونرو در تراس قرار بدید و هر زمان خاکش خشک بود بهش آب بدید . دقت داشته باشید که زهکش گلدان باید باز باشد و خاکش هم از زهکشی خوبی برخوردار باشد . با این شرایطی که الان داره بهتره کوددهی رو متوقف کنید .اگر سوال دیگه ای دارید بفرمایید تا راهنماییتون کنم .

۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۱۳:۰۵:۴۴

نوشین اسدییان

باز هم از توضیحات شما ممنونم اگر در این چند مورد هم راهنمایی بفرمائید ممنون میشوم منظور ازاینکه گلدان زهکشی خوبی داشته باشد چیست و راهنمایی بفرمائید چگونه متوجه بشوم که زهکش گلدان باز است یا خیر؟ دوم اینکه بالکن ما رو به جنوب است،و گرما زیاد،این گرما به گیاه صدمه نمیزند؟ آیا در معرض آفتاب مستقیم باشد یا خیر؟

۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۱۸:۴۳:۱۷

کارشناس شماره ۱

از لطف شما متشکرم .منظور از زهکشی گلدان سوراخ ته گلدان است که برای رد شدن آب اضافی در هنگام آبیاری در ته گلدان ایجاد میشه .اگر ته گلدانتان سوراخ نداشته باشد باید حتما گیاه را از ان خارج کرده و ته گلدان را سوراخ کنید و دوباره گیاه را بکارید .برای اطمینان از باز بودن زهکش گلدان میتوانید زیر گلدان را ببینید و بررسی کنید که سوراخ باز است یا بسته شده ویا اگر بعد از آبیاری آب از ته گلدان خارج نشود به معنای بسته شدن زهکش است که در اینصورت میتوانید با یک سیخ چوبی سوراخ ته گلدان را باز کنید .در مورد تراس جنوبی ، چون نخل شما تا حالا در داخل منزل بوده بهتره ابتدا گلدان را در تراس در جایی که نیمسایه باشد قرار بدید تا گیاه به نور مستقیم عادت کند بهتر است در ابتدا فقط آفتاب صبح تا ساعت حدود ۱۱ بر روی گیاه بیافتد .بعد از عادت کردن گیاه میتوانید آنرا به صورت کامل در نور قرار دهید . آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام دهید .

۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۱۹:۳۱:۵۸

نوشین اسدییان

سلام می خواستم تشکر فراوان از خدمتتون داشته باشم بابت راهنمایی های موثر و کارشناسی خوبتون ماداگاسکار من با گذاشتن در بالکن و گرفتن نورآفتاب حیاتی مجدد پیدا کرد ملاحضه بفرمایید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۱۸:۵۲:۵۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .خواهش میکنم انجام وظیفه بود .با سرد شدن هوا بیاریدش داخل و آبیاری را کم کم به میزان کمتر انجام بدید .البته فعلا هوا خوبه بزارید همون بیرون باشه

۱۳۹۹-۰۶-۱۹ ۲۳:۵۵:۴۶

نوشین اسدییان

خانم کاظمی گرامی با عرض سلام می خواستم بپرسم الان گیاه را به داخل خانه پشت پنجره افتابگیر منتقل کنم یا خیر بگذارم سردتر بشه(ما در تهران هستیم،تراس طبقه یازدهم)

۱۳۹۹-۰۷-۱۴ ۱۷:۵۶:۴۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .اگر گیاه داره به سردی هوا واکنش نشون میده یعنی برگها در حال تغییر رنگ و یا ریزش هستند میتونید گیاه رو به داخل منتقل کنید اما در غیر اینصورت فعلا بزارید همون بیرون بمونه فقط آبیاری اش رو یواش یواش کم و فاصله ی بین دو آبیاری را زیاد کنید .

۱۳۹۹-۰۷-۱۴ ۲۲:۵۳:۰۳

نوشین اسدییان

نه هیچ واکنش بدی نشون نداده اتفاقا ۴ تا برگ جدید کوچک هم در حال رشد داره پس صبر می کنم اگر مشکلی پیدا کرد یا برگها زرد شدند داخل خانه می آورم.سپاسگزارم.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۰۶:۳۶:۵۵

نوشین اسدییان

با سلام و احترام با راهنمایی های شما نخل من رشد بسیار خوبی داشته و بسیار زیبا شده دو سئوال داشتم. یک اینکه با توجه به حجم گلدان آیا در حال حاضر نیاز به تعویض گلدان هست یا خیر؟ دو جوانه در پایه گیاه وجود دارد آیا میشود این جوانه ها را تکثیر کرد ؟چگونه؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۳ ۱۴:۲۵:۳۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر سپاس از لطف شما و از اینکه نخل تون حالش خوبه ما هم خوشحالیم . اگر ریشه از زیر گلدان بیرون زده امسال بهار گلدان را تعویض کنید .گلدان جدید تنها یک سایز بزرگتر از گلدان قبلی باشد ، نه بیشتر . بعد از تعویض گلدان تا ۵ روز به گیاه آب ندید و بعد از ۵ روز آبیاری را بصورت منظم ، شروع کنید .

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۰۰:۰۳:۳۳

نوشین اسدییان

سپاسگزارم .در مورد جوانه های خارج شده از پایین تنه و امکان جداسازی و کاشت آنها نفرمودید ؟ اگر صلاح می دانید از طریق آیتم جدید دیگر سئوال کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۷:۱۸:۵۵

کارشناس شماره ۱

جوانه های گیاه شما هنوز خیلی کوچک هستند . جوانه ها را باید در فصل گرم جدا کنید .بعد از جدا سازی روی زخمی که در تنه ی اصلی ایجاد شده پودر زغال یا پودر قارچ کش بزنید .قلمه ها رو یکی دوروز در جایی خشک و خنک قرار بدید تا تهش پینه ببنده .بعد اونها رو تو ماسه ی نرم بکارید و ۴ الی ۵ روز بعد کمی اب بدید . قلمه ها به مرور ریشه دار میشن . البته بهتره جوانه ها حداقل ۲۰ سانت شده باشند و بعد اونها رو جدا کنید .

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۹:۲۴:۱۶

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر سرکار خانم کاظمی به لطف راهنمایی های شما گلدان ماداگاسکار من رشد بسیار خوبی داشته و سرحال است گلدان کوچک و سبک است و چندین بار توسط وزش باد افتاده و صدمه خورده خواستم در مورد تعویض گلدان راهنمایی فرمایید آیا الان زمان خوبی برای تعویض است؟ سایز گلدان بزرگتر در چه حدی باشد؟ وچه خاکی استفاده کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۱۷:۰۵:۰۳

کارشناس شماره ۱

سلام و عرض ادب . متشکرم که عکس گیاهتون رو فرستادید بله خیلی حالش خوبه خداروشکر . اما الان زمان مناسبی برای تعویض گلدان نیست . انشالا در بهار میتونید گلدونش رو با گلدانی که یک سایز بزرگتره تعویض کنید و ترکیب خاکش هم دو قسمت خاک ‌کاکتوس و یک قسمت خاک برگ و یک قسمت زغال خرد شده را با هم ترکیب کنید و گیاه رو در ان بکارید .

۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۱۹:۱۴:۵۳

نوشین اسدییان

سلام و عرض احترام از حدود دو هفته پیش که هوا سرد شده بود ماداگاسکار را به داخل خانه آوردم. خزان تعدادی از برگها قابل انتطار بود ولی بنظرم این زرد شدن‌ها از حالت عادی بیشتر است و شامل برگهای کوچک انتهایی هم شده است. در ضمن سر برخی از برگها و نوک ساقه نیز حالت سیاه و سوختگی پیدا کرده . شاید نوسان هوا و باز کردن مکرر در بالکن این قضیه را تشدید کرده باشد که سعی می کنم بیشتر مراقب باشم آبیاری هم در صورت خشکی خاک انحام می دهم که البته خیلی زود خشک می شود ،شاید هر سه روز یک بار. در ضمن گلدان هم کوچک است.که فرمودید بهار تعویض گلدان شود. می خواستم عکسها ببینید و بفرمایید آیا ممکن است در کنار مشکلات دیگر آفت هم باعث این مشکلات شده باشد. سفیدی تنه طبیعی است؟ از چند زاویه عکسها را خدمتتون فرستاده آن تا بیشتر مشخص شود.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۱۰:۰۷:۰۸

کارشناس شماره ۱

سلام و عرض ادب . معمولا وقتی نخل بعلت سرمای هوا به داخل منتقل میشه بروز چنین مشکلاتی طبیعی هستش . چون بهرحال هوای بیرون با هوای داخل کاملا متفاوت هستش و به دلیل سرد بودن هوا نمیشه ساعات زیادی پنجره را باز گزاشت .الان دیگه باید آبیری رو خیلی کم کنید . هر چه ریزش برگها بیشتر میشه شما فاصله ی بین دو آبیاری را بیشتر , و مقدار آبی که در گلدان میریزید را کمتر کنید در واقع در این فصل باید خاک گلدان , بیشتر خشک نگه داشته بشه .اگر گیاه کاملا خزان کرد سعی کنید ماهی یکبار بهش آب بدید تا تنه دچار پوسیدگی نشه . بهار دوباره بزاریدش بیرون و وقتی برگها شروع به رویش کردن آبیاری را منظم کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۶:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@