پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

لیلا کنتشلو

تعداد سوال: ۱

کرم خاکی زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۳۷۶۸

سلام وقت بخیر دو هفته ای هست ک متوجه کرم خاکی در خاک گیاه شدم در این مدت سم دیازینون استفاده کردم ولی فایده ای نداشته و کرم ها در این مدت بیشتر شدن . ریشه گیاه رو ک چک کردم بیشتر ریشه هاش پوسیده شده بودن و فقط دو شاخه سالم باقی مونده ! لطفا راهنمایی کنین چکار باید بکنم گیاهم از بین نره برگ گیاه کم کم دارن زرد میشن ! در ضمن ابیاری گیاه رو وقتی تا دو بند انگشت خاک خشک باشه انجام میدم با تشکر🙏🙏

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا گیاه را بصورت کامل از خاک دربیارید و ریشه ها را بشورید و عکس ریشه را ارسال کنید متشکرم

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۰:۵۳:۴۰

لیلا کنتشلو

واضح هست!

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۰:۳۸

لیلا کنتشلو

خانم کاظمی عزیز محبت کنید راهنمایی کامل بفرمایید

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۵:۲۹

کارشناس شماره ۱

ریشه را کامل بشورید به صورتی که ذرات خاک کاملا پاک بشن و ریشه و ریزوم کاملا مشخص شوند

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۵:۴۸

لیلا کنتشلو

بفرمایید

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۴:۱۸

لیلا کنتشلو

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۸:۳۴

کارشناس شماره ۱

ریشه سالمه اما ریزوم کمی چروک شده آیا ریزوم نرم هم شده ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۱:۱۳

لیلا کنتشلو

روی ریبوزوم کمی لیز هست ولی نرم نه نرم نشده

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۲:۱۹

لیلا کنتشلو

خانم کاظمی خواهشا زود زود جواب بدین خیلی استرس دارم ???

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۶:۲۳

کارشناس شماره ۱

نگران نباشید چیزیش نمیشه . خب حالا گیاه رو تو گلدون کوچکتر بکارید چه خاکی دارید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۲:۴۶:۳۴

لیلا کنتشلو

خاکی ک داره خاک کشت اماده اس خاک دیگه ای ندارم الان باید خاکشو عوض کنم !؟؟ چ خاکی براش خوبه بگیرم

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۳:۰۶:۲۸

کارشناس شماره ۱

همین که خاکتون سبک باشه کافیه . حالا گیاه را در گلدان کوچکتر بکارید . در ته گلدان مقداری سنگریزه و زغال و یا پوکه و زغال بریزید بعد مقداری از خاک را روی سنگریزه ها ریخته و گیاه را روی خاک قرار دهید . در اطراف گیاه خاک بریزید و وقتی گلدان پر شد با فشار دست گیاه را در گلدان ثابت کنید . بعد از کاشت مقداری به گیاه آب بدید و گلدان را در مکانی با هوای ملایم و تهویه ی خوب قرار داده و تا خشک شدن خاک به گیاه آب ندید .آبیاری زیاد باعث زرد شدن برگها و پوسیدگی ساقه و ریزوم و ریشه ها میشود .اگر سوالی داریددر خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۳:۲۶:۱۷

لیلا کنتشلو

ممنونم خانم کاظمی عزیز فقط اینکه گیاهم زنده میمونه !؟ خاکش رو عوض کنم شک وارد نمیشه بهش !؟؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۴:۲۴:۱۸

کارشناس شماره ۱

بله زنده میمونه فقط سعی کنید آبیاری را به موقع و به اندازه ی کافی انجام بدید نه کم و نه زیاد .

۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۲۳:۳۹:۳۳

لیلا کنتشلو

خواهشا راهنمایی کنید ک خاکش چه چیزایی داشته باشه؟!!!!؟؟؟؟ و اینکه بعد خریدن خاک چطور میتونم خاک رو ضد عفونی کنم ؟؟؟؟؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۳ ۰۰:۰۳:۰۰

لیلا کنتشلو

و اینکه خانم کاظمی عزیز لطفا بفرمایید ابیاری رو تا دو بند انگشت چک کنم خشک باشه بعد آبیاری کنم درسته !!؟؟؟؟؟ واینکه حتما باید اب از گیاه خارج بشه یعنی اینقدری باید اب بدم ک از گلدون بیاد بیرون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۳ ۰۰:۰۵:۵۶

کارشناس شماره ۱

میزان آبیاری بستگی به بافت خاک و سایز گلدون و دمای محیط و حجم ریشه داره . بهتره خاک زهکشی خوبی داشته باشه و آب به راحتی ازش خارج بشه .گلدانهای کوچک نسبت به گلدانهای بزرگ به آبیاری بیشتری نیاز دارند و هر چه بافت خاک سنگینتر باشه آبیاری باید کمتر انجام بشه . هر خاکی که بافت سبکی داشته باشه و زهکشی خوبی داشته باشه را میتوانید برای زاموفیلیا استفاده کنید . ملاک برای آبیاری خشک بودن خاک گلدان است بهتره حداقل نیمی از خاک گلدان خشک بشه بعد گیاه را به اندازه ای آبیاری کنید که مطمئن شوید آب به ریشه ها رسیده .اگر گلدان بزرگ است , نیازی نیست ابیاری به اندازه ای باشد که آب از زیر گلدان خارج شود .

۱۳۹۹-۰۸-۱۳ ۱۶:۱۷:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@