پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا کریم

تعداد سوال: ۲

بی حالی و افتادگی برگهای برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۴۰۳

سلام وقت بخیر.من اول فروردین گیاهمو خریدم و بجای خاک مناسب خاک باغچه ریختم توگلدونش چندماه اول خیلی سرحال بود و از لحاظ قدی هم رشد داشت برگ های جدید هم میداد.کم کم روی خاکش سفیدک دیدم و برگهایی که از پایین کم کم زرد میشدن و همه برگها حالت افتاده و آویزان پیدا کردن خاکش رو عوض کردم و خاک مناسب ریختم توگلدون و هنگام تعویض چندتا کرم خاکی بزرگ توی خاک دیدم.حدود ۲ماه از تعویض خاک میگذره و هنوز گیاهم تغییری نکرده برگهای پایینی هم زرد و خشک میشن و میریزن.کوددهی هر۲هفته انجام میدم کود سه بیست.مشکلش چیه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۰۹:۱۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برگ انجیری به خاکی با بافت متوسط نیاز داره و بهتر بود خاکباغچه را به همراه خاکبرگ و کمی کود حیوانی کاملا پوسیده و یا ورمی کمپوست ترکیب میکردید و بعد گیاه را داخل آن میکاشتید .فعلا کوددهی را قطع کنید چون زمان کوددهی گیاهان اول پاییز به اتمام میرسه .در هر نوبت آبیاری چقدر آب در داخل گلدان میریزید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۱۹:۴۱:۲۱

سارا کریم

به اندازه ای که آب از زیر گلدان خارج میشه و توی زیرگلدونی جمع میشه قبلا با اسپری آب غبارپاشی هم میکردم تقریبا ۳ ۴ ماه هست که متوقف کردم خیلی کم این کارو میکنم

۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۲۰:۰۶:۵۴

کارشناس شماره ۱

دمای محیط متعادله ؟(از لحاظ گرم و سرد بودن ) آیا در لابه لای برگها و روی ساقه متوجه وجود آفت نشدید ؟ آیا گرمایش از کف و یا شوفاژ یا پکیج دارید ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۲۱:۱۰:۰۳

سارا کریم

تقریبا متعادله الان از بخاری حدود سه متر فاصلا داره،ممکنه بخاطر روشن بودن کولر توی تابستون بوده باشه؟آفتی ندیدم ولی زمانیکه خاک باغچه رو از گلدون خارج کردم داخل خاکش کرم خاکی های بزرگ بود

۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۲۱:۱۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

آیا وقتی به گلدان آب میدهید آب به راحتی در خاک نفوذ پیدا میکنه یا به سختی جذب خاک میشه ؟ وجود سفیدک برروی سطح خاک میتونه برای گیاه مضر باشه بهتره هر زمان سطح خاک گلدان سفیدک زد یک لایه از خاک را بردارید و خاک تازه بریزید و یا اینکه سطح خاک را زیرو رو کرده و بعد آبیاری انجام دهید تا املاح از گلدان خارج شود.

۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۲۱:۳۰:۰۳

سارا کریم

خاکش خیلی سبک هست و آب راحت خارج میشه در حال حاضر سفیدک روی خاک نیست ولی قبلا که خاک باغچه ریخته بودم سفیدک زده بود که خاک رو عوض کردم و خاک مخصوص ریختم و معمولا هردو هفته آبیاری میکنم که کود سه بیست رو با آب ترکیب میکنم و آبیاری رو انجام میدم

۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۲۱:۳۵:۴۷

کارشناس شماره ۱

لطفا گلدون رو حدود نیم ساعت در ظرف آب قرار بدید و نتیجه ی کارتون رو اطلاع بدید متشکرم

۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۲۳:۲۰:۳۹

سارا کریم

سلام.همونطور که فرمودید گلدون رو نیم ساعت داخل ظرف آب قرار دادم ولی فرقی نکرد

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۱۱:۲۸:۲۶

کارشناس شماره ۱

پس گیاه تشنه نیست .فعلا مدتی گلدان را در مکانی با تهویه ی مناسب و دور از بخاری قرار دهید و با خشک شدن خاک گلدان را آبیاری نمایید .اگر گیاه رادر جایی قرار دهید که بخاری نباشد بهتر است .بعد از چند روز اگر وضعیت گیاه بهتر نشد باید از گلدان درآورده و وضعیت ریشه ها را بررسی نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۲۳:۳۰:۱۰

سارا کریم

ممنون.انجام میدم و نتیجه رو میگم

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۲۳:۵۳:۱۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۰۰:۲۶:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@