پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

انسیه رحیمی نسب

تعداد سوال: ۱

سلام روز بخیر بنده یه بونسای دارم که سه ساله هدیه گرفتم ، چند روزی هست که تارهای عنکبوت زیر و روی برگ و کنار ساقه ها میبینم و یه موجودات خیلی خیلی ریز زرد رنگ که باعث شده برگ ها رگه های زرد و سفید و چروک پیدا کنه چه نوع سمی و از کجا باید تهیه کنم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم ویژه

تعداد بازدید ۲۴۷

ضمنا درطول این مدت هیچ کودی استفاده نکردم بفرمایید چه نوع خاک و کودی برای تقویت و رشد بونسای مناسب هست

۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۱۴:۲۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم

۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۱۹:۱۸:۵۰

انسیه رحیمی نسب

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۲۱:۴۳:۳۶

انسیه رحیمی نسب

ضمنا بونسای من چهار سالشه اشتباهی عرض کردم سه سال ?

۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۲۱:۴۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

گیاه شما به کنه و آفت حشره دچار شده .برای از بین بردن کنه میتوانید از سموم کنه کش مانند متاسیستوکس استفاده نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۲۲:۵۱:۴۲

انسیه رحیمی نسب

سپاس از پاسخی که دادید فقط نفرمودید برای تقویت چه خاک و کودی استفاده کنم و شرایط نگهداری بعد سمپاشی را هم بفرمایید با تشکر

۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۲۲:۵۹:۰۳

کارشناس شماره ۱

میتوانید از خاک های مخصوص بونسایی که زهکشی خوبی داشته باشد استفاده نمایید .بهتر است گلدان را در بهار تعویض کنید و از خاک تازه برای گیاه استفاده نمایید .بهار تا اواخر تابستان میتوانید با کود سه بیست گیاه را تغذیه نمایید .هر چند وقت یکبار هم برای استحکام برگها آهن یا پتاس بدید .بعد از سمپاشی باید گلدان در شرایط متعادلی از لحاظ نور و تهویه قرار داشته باشه سعی کنید هر چندوقت یکبار با دستمالی که با آب خیس کرده اید برگها را تمیز و نگذارید غبار روی برگها بنشیند .

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۰۰:۰۰:۳۷

انسیه رحیمی نسب

سپاس بیکران ، کارشناس محترم بنده از دیروز تمام سایت ها را به دنبال سم کنه کش بودم و متاسفانه پیدا نکردم لطفا بفرمایید از کجا تهیه کنم ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۰۰:۱۹:۳۰

کارشناس شماره ۱

از فروشگاههای لوازم کشاورزی میتونید تهیه کنید .سم کنفیدور هم بعضی از کنه ها رو از بین میبره اگر اینو هم بتونید تهیه کنید خوب هستش .

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۰۹:۳۷:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@