پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ارمغان ابراهیمی

تعداد سوال: ۱

نخل کنتیا ویژه

تعداد بازدید ۳۳۱

سلام و‌خسته نباشید من یک کنتیا ۴ ساله از خاله ام که خودش ۴ سال ازش در نور پاسیو خانه اش مراقبت میکرد هدیه گرفتم ، در طی آن چهار سال که پیش خالم بود حال خوبی داشت و سرحال بود از موقعی به خانه خودم اوردم و داخله اتاقی پور نور گذاشتم یکی از برگهایش از سر شروع به قهوه ایی شدن کرد در صورتیکه ابیاری منظمی داشت به تاکید دوستی که میگفت نور زیاد برای کنتیا خوب نیست آن را به سالن منتقل کردم که در طی روز نور ملایم ونسبتا خوبی دارد از اون موقع برگهای سیخ کنتیا شروع به کج‌شدن کرد و یکی از برگهایش خشک شد و‌برگهای دیگه خیلی سرحال نیستن،،،، خیلی نگرانم که چیکارش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۱۶:۰۰:۱۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نخل کنتیا به مکانی با تهویه ی خوب و دمای یکنواخت و نیمسایه نیاز دارد .علت خشکی نوک برگها میتواند رطوبت کم و یا گرم وخشک بودن محیط باشد .البته عوض شدن محل نگهداری گیاه هم , میتواند , در ابتدا , در گیاه تنش ایجاد کند و در این مدت باید گیاه در مکانی با نور کم و کمی خنک با تهویه ی کافی نگهداشته شود تا کم کم به محیط جدید عادت کند .در این مدت از هیچ نوع کود یا مواد دیگر استفاده ننمایید آبیاری را همزمان با خشک شدن خاک انجام دهید ببینید این مشکل به برگهای دیگر هم سرایت میکند یا خیر ؟ پیشنهاد میکنیم گیاه در مکانی قرار داشته باشد که محل رفت و آمد نباشد .فعلا چند روزی موارد فوق را در مورد گیاه انجام دهید ببینید وضعیت گیاه به چه صورت میشود .میتوانید از طریق همین تاپیک در مورد نخل کنتیا با ما در ارتباط باشید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۲۳:۱۳:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@