پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اتوسا کامیار

تعداد سوال: ۱

با سلام ویژه

تعداد بازدید ۳۸۷

مدت ۸ ماه میشه که گیاه فیکوس الاستیکا خریدم و بعد از یه مدت برگهاش اویزون شدن وبرگهای پایین زرد شدن و ریختن و لی بعد از چند وقت دوباره حالشون خوب شد ولی اصلا رشد نکرد و فقط یه برگ جدید داد و مشکلی که تو این مدت داشتم خشک نشدن خاک بود که متوجه شدم گلدونی که براش خریدم خیلی بزرگ بوده و تصمیم گرفتن برای اینکه رشد کنه گلدونشو کوچیک کنم و الانم همه برگهاش اویزون شده و میخواد زرد بشه و بریزه میدونم که اولین علتش تعویص گلدون هستش ولی میخواستم ببینم راهی نیست که حالش بهتر بشه و اینکه یکی از شاخه هاش که سه تا برگ داره تا برگهاش نریخته ببرمش بزارم توی اب تا ریشه بده یا نه؟عکسها رو به ترتیب میزارم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۱۶:۳۱:۳۶

اتوسا کامیار

عکسهای بیشتری فرستادم ولی فقط همین یکی اومده

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۱۶:۳۳:۱۱

اتوسا کامیار

عکس روز اول گیاه

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۱۶:۳۳:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .فیکوس الاستیکا به مکانی با تهویه ی خوب نیاز داره از نظر رشد فیکوس الاستیکا های ابلق و بلک نسبت به نوع سبز رشد کمتری دارند .همانطور که خودتون اشاره کردید تعویض گلدان اولین دلیله . پیشنهاد میکنیم در ابتدا گلدان را در مکانی با تهویه ی کاافی و کمی خنک قرار داده و مدتی آبیاری را با خشک شدن خاک انجام دهید .از هیچ نوع کود و تقویتی و سایر مواد برای گیاه استفاده نکنید .سعی کنید گیاه در دمایی یکنواخت قرار داشته باشد و محیط نگهداری گیاه نوسان نداشته باشد . لطفا بفرمایید چقدر آب در هر نوبت آبیاری در گلدان میریزید و تصویری از الان گیاه ارسال نمایید .یک تصویر واضح کافی است

۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۲۳:۰۵:۲۵

اتوسا کامیار

سلام من تا قبل از اینکه تعویض گلدون انجام بدم یعنی در گلدان قبلی یک و نیم لیتر آب و تا آبدهی نوبت بعد صبر میکردم تا سطح خاک خشک بشه و چون گلدون بزرگ بود خیلی دیر خشک میشد بعد از تعویص گلدون هم چون خاکش خیس بود به اندازه دو لیوان فقط اب دادم و هنوز خاکش خیس هستش

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۰۳:۱۷:۴۳

اتوسا کامیار

البته روز اول که گیاه و خریدم و همونجا تعویض گلدون شد و اوردم منزل بعد از یه مدت با همین مشکل مواجه شدم منظورم ریختن و زرد شدن برگهای پایینی هستش ولی چون خیلی پر بود برگهاش خیلی به چشم نیومدو به مرور زمان حالش خوب شد گیاه ولی اصلا به جز یک برگ اونم توی بهار دیگه برگی نداد و اینکه احساس میکردم گلدونش خیلی بزرگه و اصلا خاکش خشک نمیشه برای همین تعویض کردم

۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۰۳:۴۰:۱۸

اتوسا کامیار

یه سوالی که داشتم این هستش که این گیاه چهار تا شاخه داره پایینترین شاخه سه تا برگ داره و تا جایی که مشخصه این سه برگ تا چند وقت دیگه میریزه میخواستم ببینم جای برگهای قبل دوباره برگ میده یا خیر یا قبل از افتادن برگهاش اون شاخه رو قلمه بزنم البته میدونم فصلش نیست ولی میخواستم ازش به نحو احسن استفاده کنم شاخه ای که دورش و خط کشیدم

۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۰۳:۲۴:۰۱

اتوسا کامیار

این عکس شاخه پایینی هستش

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۰۳:۲۶:۰۹

اتوسا کامیار

این هم عکس روز اول گیاه بوده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۰۳:۲۸:۱۷

اتوسا کامیار

این هم عکس الان گیاه هستش

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۰۳:۳۳:۴۴

کارشناس شماره ۱

مکان نگهداری گیاه را کمی تغییر دهید .با توجه به خنکی هوا نیازی نیست که گلدان را در مکانی قرار دهید که با مکان فعلی اختلاف دمای زیادی داشته باشد .خاک گلدان کوکوپیت دارد ؟

۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۲۲:۴۵:۲۷

اتوسا کامیار

هر جای دیگه بخوام بزارم نور نمیبینه شب ها از پنجره دورترش میکنم یه بخور سردم نزدیکش گذاشتم برای رطوبتش بله خاکش کوکوپیتم داره

۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۲۲:۵۴:۳۵

کارشناس شماره ۱

متاسفانه وجود کوکوپیت در ترکیب خاک گلدان مشکلات زیادی را برای گیاهان به وجود میآورد .فیکوس به خاکی با بافت متوسط و خاک آلی از نظر مواد غذایی نیاز دارد .در بستر هایی مانند کوکوپیت و پرلیت و یا پیتماس و پرلیت دوام چندانی نمیآورد .سعی کنید گیاه را متناسب با محیطی که دارید انتخاب نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۰۰:۴۹:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@