پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا باقرزاده

تعداد سوال: ۱

دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۸۸۷

سلام خسته نباشید،ساقه ی گیاه دیفن باخیای من خیلی بلند شده چیکار باید بکنم؟چون میخوام گلدونش هم عوض کنم،الان زمان خوبی هست برای تعویض گلدون؟پا جوش هم دراورده ازش جدا کنم بزارم گلدونه دیگه ای؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۶:۲۰:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .دیفن هر چند سال نیاز به سربرداری دارد زیرا در غیر اینصورت ساقه ی گیاه بلند شده و تعادل و ایستایی خود را از دست میدهد.الان زمان مناسبی برای تعویض گلدان و سربرداری و جداسازی پاجوش نیست .بهتر است اینکارها را در فصل بهار و با شروع گرما انجام دهید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۰۰:۴۳:۱۷

زهرا باقرزاده

ممنونم،دیفن باخیای من سفیدک های پنبه ای هم داره،خیلی زیاد،روشی که توی خونه بتونم سم پاشی کنم هم بهم میگید،چون امکان بیرون بردنشو ندارم

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۰:۳۰:۲۱

زهرا باقرزاده

سربرداری هم چجوری هست؟بلد نیستم توضیح بدید ممنون میشم

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۰:۳۱:۳۸

کارشناس شماره ۱

منظور از سربرداری همان قلمه زدن است .باید ساقه را از جایی که علامت قرمز زدم قطع و آنرا در خاک ریشه دار کنید .قسمت آبی رنگ محل رویش جوانه های جدید هستش . سفیدکهایی که فرمودین آفت شپشک آردآلود است و در اثر تهویه ی نامناسب محیط و گرما و رطوبت بالا فعال شده اند .میتوانید با گوشپاکن آغشته به الکل آنها را از روی گیاه بردارید .مدتها باید گیاه را زیر نظر داشته و زیر و روی برگها و روی ساقه را چک کنید چون گیاه دوباره ممکن است به این آفت مبتلا شود .کنترل رطوبت و دما و بهبود تهویه ی محیط , در رفع این آفت بسیار موثر است

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۱:۱۱:۱۸

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۱:۱۲:۰۴

زهرا باقرزاده

یک دنیا ممنونم??

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۱:۱۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۶:۴۶:۴۸

زهرا باقرزاده

سلام روزتون بخیر،گیاه شفلرای من ریزش شدید داره و روی برگ هاش شیره زده و دونه های ریز قهوه ای داره،باید سم پاشی کنم؟راه آسانتر توی خونه چی هست؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۴:۵۱:۳۸

زهرا باقرزاده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۴:۵۲:۲۱

کافه گلدون

با سلام و وقت بخیر.برای پرسش در مورد هر گیاه جدید نیاز است تا سوال جدیدی تعریف شود و کارشناس در هر تاپیک شما را برای حل مشکل 1 گیاه راهنمایی خواهد کرد . باسپاس از همکاری شما

۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۷:۲۸:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@