پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

معصومه نعیمی

تعداد سوال: ۲

خشک شدن وزرد شدن برگهای نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۲۳۱۱

من حدود یک ماه پیش از محلات یه نخل ماداگاسکار گرفتم الان حدود یک هفته است بیشتر برگهای ان زرد شده وخشک میشوند ودوتا از برگهای تازه ان خشک شده علت چیست پشت پنجره جنوبی قرار دارد وهفته ای دوبار هر بار نصف لیوان آب میدهم در ضمن این اواخر روی آن آبفشانی کرده ام گفتم شاید محیطش خشک باشد لطفا مرا راهنمایی کنید باتشکر

۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۰۹:۳۹:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر نخل ماداگاسکار به مکانی با تهویه ی خوب و نور زیاد نیاز دارد .این گیاه در بهار و تابستان رشد زیادی دارد و بهتر است در معرض نور مستقیم قرار داشته باشد .در پاییز و زمستان گیاه استراحت میکند و بهتر است با شروع فصل پاییز به مرور آبیاری را کمتر انجام دهید .ممکن است گیاه کمی دچار ریزش برگ شود که در این فصل امری طبیعی است .هر چه برگها بیشتر بریزند آبیاری باید کمتر شود .آبیاری زیاددر فصل استراحت باعث پوسیدگی گیاه میشود .از اسپری کردن آب برروی برگها جدا خودداری نمایید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۰۹:۵۱:۳۸

معصومه نعیمی

باتشکر یعنی گل من خراب نشده

۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۱۰:۰۵:۴۷

معصومه نعیمی

ببخشین باز میپرسم یعنی گل من خراب نشده؟

۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۱۴:۳۱:۰۲

کارشناس شماره ۱

خیر .مهمترین چیز در مورد سلامت نخل ماداگاسکار اینست که تنه ی گیاه نرم نشود .برای راهنمایی بیشتر لطفا عکس گیاه را را ارسال نمایید .

۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۲۳:۰۰:۲۸

معصومه نعیمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۲۳:۱۳:۲۴

کارشناس شماره ۱

متشکرم .سعی کنید کم کم فاصله ی بین دو آبیاری را زیاد کنید .ممکن است با اینکار به مرور برگهای پایینی زرد شده و بریزند .نگران نشوید این امر در فصول پاییز و زمستان طبیعی است .

۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۲۳:۳۳:۵۹

معصومه نعیمی

ممنون از راهنماییتون.

۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۰۹:۳۶:۲۵

معصومه نعیمی

باسلام به کارشناس محترم نخل ماداگاسکار من از همون موقع که پیام دادم همون شکلی مونده هیچ رشدی نداره حتی جوانه هاش بزرگ نمیشن طبیعیه؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۷:۰۹:۳۶

معصومه نعیمی

واقعا ممنون از وقتی که گذاشتین من یه گل سیکاس یک ماه پیش خریدم همون موقع گلفروش گلدانش رو عوض کرد از همون روز که اوردمش خونه برگاش یکی یکی زرد شدنالان دوتا از برگاش زرد شدن پشت پنجره جنوبی گذاشتمش و هروقت خاکش خشک میشه بهش آب میدم افتاب خوبی هم میگیره به نظر شما گلم داره خراب میشه چه کارش کنم؟بعد این واقعیت داره که گل سیکاس در شهر اراک نمیمونه وخراب میشه من خیلی ناراحتم آخه مادر اراک زندگی میکنیم. باتشکر از صبوریه شما.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۸-۲۱ ۱۴:۵۴:۰۲

معصومه نعیمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۱۷:۱۲:۳۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .رشد نخل ماداگاسکار تقریبا متوقف شده چون گیاه به دوران استراحت وارد شده است .آیا مشکل برگهای گیاه که قبلا مطرح نموده بودید , برطرف شده است ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۰ ۲۳:۴۹:۱۳

معصومه نعیمی

وقت بخیر.بیشتر برگاش خشک شد وریخت بقیه برگهام چون رشد متوقف شده خیلی آروم آروم دارن خشک میشن دیگه به سرعت اون موقع نیست من علت خشک شدن برگاشو نمی فهمم اگه از جابهجایی بوده که دیگه الان باید عادت کرده باسه از نظر رطوبت هم که براش جزیره گذاشتم نمیدونم چه کار کنم ولی تنه سفت و محکمه.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۰:۱۱:۲۹

کارشناس شماره ۱

محیط نگهداری گرمه یا سرده ؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۰:۱۴:۱۵

معصومه نعیمی

داخل اتاق پذیراییه پشت پنجره بخاری هم حدود ۳متر باهاشون فاصله داره درجه هم گذاشتم ۱۹ رو نشون دادالبته قسمت گلا این درجه است چون پشت پنجره است.

۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۲:۱۷:۳۵

کارشناس شماره ۱

پس از دما نیست . گیاه آب زیاد دریافت میکنه .آبیاری را کمتر کنید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۰۰:۱۲:۱۷

معصومه نعیمی

ممنون از راهنماییتون من سعی میکنم با خشکیه سطح خاک آبیاری کنم با این حال به نظر شما این خشک شدن برگها از آبیاریه با تشکر

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۰۰:۱۶:۵۸

معصومه نعیمی

ممنون از راهنماییتون من سعی میکنم با خشکیه سطح خاک آبیاری کنم با این حال به نظر شما این خشک شدن برگها از آبیاریه با تشکر

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۰۰:۱۷:۱۹

معصومه نعیمی

ببخشید اینو یادم رفت بگم دوباره دمارو چک کردم ۲۴ بود به نظر شما دمازیاده؟

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۰۰:۲۰:۴۳

کارشناس شماره ۱

ببینید ریزش برگها تو این فصل طبیعیه چون گیاه استراحت میکنه و رشدش کند میشه و نیاز زیادی به آب و مواد غذایی نداره . دما مناسب است .

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۳:۱۵

معصومه نعیمی

ممنون از راهنماییتون لطف کردین خیالم راحت شد.

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۱۴:۲۷:۳۲

کارشناس شماره ۱

مراقب آبیاری باشید .سعی کنید بیشتر خاک گلدان را خشک نگه دارید موفق باشید .

۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۲۱:۲۷:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@